Ünlü Şarkıcı Jessie J'in Şarkı Söyleme, Düzgün Yürüme ve Bir Kulağının Duyma Yetisini Kaybettiği Açıklandı, Hayranları Üzüntüye Boğuldu

13PAYLAŞIM

Umarız geçici bir durumdur ve bir an önce sağlığına geri kavuşur.

Jessie J, 2010'ların en popüler ve güçlü seslerinden biri kuşkusuz.

'Price Tag', 'Domino', 'Nobody's Perfect', 'Bang Bang' gibi muhteşem şarkılarının yanında pek çok ünlü isme yazdığı şarkılarla da tam bir hit uzmanı olduğunu kanıtladı.

Ancak onu dünya yıldızı yapan asıl şey, inanılmaz ses yeteneği.

Sahip olduğu özel müzik kulağı ve sesini adeta bir enstrüman gibi kullanabilme yeteneğiyle yaptığı ses oyunları onu farklı kılıyor.

Son albümünü 2018'de yayınlayan Jessie J'den herkes yeni müzik haberi beklerken, ne yazık ki ciddi bir rahatsızlık haberi geldi.

Amerika'da istediği başarıyı yakalayamayınca ülkesi İngiltere'ye ağırlık veren 32 yaşındaki şarkıcıdan bir süredir dünya çapında bir ses çıkmıyordu.

Meniere hastalığı teşhisi konulan şarkıcının bir süredir hastanede tedavi altında olduğu; geçici olarak şarkı söyleme yeteneğini kaybettiği, düzgün şekilde yürüyemediği ve tek kulağında işitme kaybı olduğu öğrenildi.

Bir sabah kalktığında bir kulağının tamamen duymadığını ve dengeli bir şekilde ayakta durup yürüyemediğini anlayınca hemen doktora başvurmuş.

Meniere hastalığı, iç kulaktaki salyangoz şeklindeki denge bölümünün aşırı basınç altında kalması ile oluşan bir rahatsızlık.

Doğal olarak iç kulakta bulunan sıvının aşırı artışı bu bölgede basınç oluşuyor ve hastada baş dönmesi, kulak çınlaması, mide bulantısı, solgun görünüm gibi belirtiler yapıyor. Ataklar şeklinde gelen bu hastalığın kesin sebebi bilinmiyor. Genellikle 40-60 yaş arası kadınlarda görülen bu hastalığın kesin bir tedavisi de yok ancak çeşitli ilaçlar ile ataklar kontrol altına alınabiliyor. Ancak tedavi edilmediğinde bu ataklar kişinin hayat kalitesini ciddi anlamda etkiliyor, psikolojisini bozabiliyor.

Teşhisi sadece birkaç gün önce konulan şarkıcı, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla şu an iyi olduğunu dile getirdi ve hayranlarına kendilerine iyi bakmalarını söyledi.

Erken teşhis ve tedavinin işe yaradığını; ancak hala şarkı söyleyemediğini, televizyon izlerken de eliyle tek kulağını tamamen kapatmak zorunda olduğunu ekledi. Aksi halde kulağına birileri tırmanıyor gibi rahatsız bir his veriyormuş.

Psikolojik yönü de güçlü olan bu hastalıkta Jessie J'in henüz iki ay önce iki yıllık sevgilisi Channing Tatum'dan ayrılmasının da bir etken olabileceği düşünülüyor.

Çeşitli ilaçların yanında psikolojik destek de bu hastalığın tedavisinde önemli rol oynuyor. 2011 yılında sahnede panik atak geçiren şarkıcının yine benzer bir sürece girmiş olmasından da korkuluyor.

Şu an yürüme bozukluğu ve işitme kaybı devam etse de, yeniden şarkı söylemeye başlayan Jessie J umarız kısa sürede iyileşir ve yeniden muhteşem şarkılarını söyleyebilir. ❤️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Onları Kameralar Karşısında Hep Gülerken Görmeye Alışığız: Hastalıklara Karşı Zorlu Savaşlar Veren 15 Ünlü - onedio.com
Onları Kameralar Karşısında Hep Gülerken Görmeye Alışığız: Hastalıklara Karşı Zorlu Savaşlar Veren 15 Ünlü - onedio.com
Depresyon Şan Şöhret Dinlemiyor! Bir Dönem Derin Psikolojik Sorunlar Yaşamış Ünlüler - onedio.com
Depresyon Şan Şöhret Dinlemiyor! Bir Dönem Derin Psikolojik Sorunlar Yaşamış Ünlüler - onedio.com
Sırf Ünlü Oldukları İçin Doğaüstü Bir Vücuda Sahip Olmayıp Gayet de Kusurları Olabileceğini Gururla Gösteren 15 Popüler İsim - onedio.com
Sırf Ünlü Oldukları İçin Doğaüstü Bir Vücuda Sahip Olmayıp Gayet de Kusurları Olabileceğini Gururla Gösteren 15 Popüler İsim - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
minik-su-boregi

Her zaman çok tatlı biri olduğunu düşünmüşümdür. Tez vakitte mutlu haberler verir umarım hayranlarına.

artankara

Bu konudan bağımsız olarak şunu ekleyeyim ani işitme kaybı çok yaygın bir rahatsızlık tek kulakta(genelde sağ) görülüyor adı üstünde aniden ortaya çıkıyor. Üç gün içinde tedavi olunmazsa kalıcı hale geliyor. Nedeni tam olarak bilinmiyor kulakta çınlma ve duyma yetisinin ani şekilde düşmesiyle başlıyor, belirtileri gördüğünüz anda doktora gitmeniz ve doktor "kir vardır yıkat geçer" derse, hemen doktoru değiştirip, başka bir doktora görünmeniz lazım.

ordekkac

Umarım iyileşir.

Görüş Bildir