Onları Kameralar Karşısında Hep Gülerken Görmeye Alışığız: Hastalıklara Karşı Zorlu Savaşlar Veren 15 Ünlü

115PAYLAŞIM

Her şeyin başı sağlık...

1. Melis İşiten - Skolyoz (Omurga eğriliği)

Oldukça ciddi bir ameliyat sürecine sahip olan skolyoz hastalığında omurganın göğüs veya bel kısımlarında eğrilik görülür. İşiten, sırtındaki izden de anlaşıldığı üzere skolyozu nedeniyle ameliyat oldu. Sırtındaki iz ile barışık olduğunu vurgulayan İşiten, sırtına iyi gelmesi için pilates yapıyor.

2. Serdar Ortaç - MS

MS hastalığı kaslarda güçsüzlük, kısmi felç, konuşma ve görme bozukluğu gibi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Ortaç, hastalık nedeniyle çok zor günler geçirdi. Ortaç, piyano çalarken parmaklarının kitlendiğini ve yürürken dengede durmakta zorluk çektiğini açıklamıştı.

3. Nur Yerlitaş - Meme kanseri ve beyin kanseri

Yerlitaş, ilk önce meme kanseriyle savaştıktan sonra beyin kanserine yakalandı. Beynindeki kitlenin çıkarılmasının ardından bir süre durumu iyiye gitti ancak sonrasında kanserle verdiği savaşı kaybetti.

4. Aslıhan Gürbüz - Bel fıtığı, köprücük kemiği platini, diz kapağı kemik iliği ödemi, menüsküs yırtığı, boyun düzleşmesi

Sağlığına kavuşmak için İstanbul'dan ayrılıp sessiz bir Ege kasabasına yerleşen ve sürekli olarak doğada vakit geçirip spor yapan Gürbüz'ün birçok rahatsızlığı bulunuyor: 4 ameliyat (2 kere bel fıtığı, 2 kere de köprücük kemiği platini takma-çıkarma ameliyatı), diz kapağında kemik iliği ödemi, menüsküs yırtığı, boyun düzleşmesi, hormon ve vitaminlerde yetersizlik...

5. Selena Gomez - Lupus (Kelebek hastalığı)

Lupus hastalığında vücudun önemli bir parçası olan kollajene bağışıklık sistemi saldırmakta ve bu nedenle de organlarda -özellikle de böbrek- kayıplara neden olabilmektedir. Gomez lupus nedeniyle birçok kez ölümden döndü. Böbrekleri iflas ettiğinde en yakın arkadaşı ona böbreğini verdi.

6. Sertap Erener - Kolit

Erener, 11 yaşından beri kolit hastalığıyla savaşıyor. Kolit hastalığında kalın bağırsakta iltihaplanma gerçekleşiyor. Erener bu nedenle kalın bağırsağının alındığını ve ince bağırsağıyla hayatına devam ettiğini açıklamıştı. Ayrıca ilk albümünün hazırladığında hastalıkla yoğun bir şekilde mücadele ediyordu. Albümün fotoğraf çekimine bile hastaneden çıkıp gitmiş.

7. Ebru Gündeş - Beyin kanaması

Kameralar önünde beyin kanaması geçiren Gündeş, o dönem herkesi çok korkutmuştu. Kendisini ameliyat eden doktorları bile! Oldukça zorlu bir ameliyat geçiren Gündeş'in beyin kanaması tıp dünyası için önemliydi çünkü kanama anında çekilen filmler, bir kanamanın dünyada ilk resmedilişiydi. Yaşadığı bu üzücü olayın ardından uzun süre tedavi gören Gündeş, hayatını daha stressiz bir şekilde yaşama kararı aldı.

8. Defne Samyeli - Rahim kanseri

Rahim kanseri olduğunu öğrendikten sonra New York'ta ameliyat olan Samyeli, erken teşhis sayesinde kanseri çok hafif bir şekilde atlattı. Ancak Samyeli'nin eski eşi Eren Talu'dan boşanırken yaptığı açıklamalar, hastalığından daha fazla ses getirdi. Samyeli, rahim kanserine yakalanmasının sorumlusu olarak eski eşini hedef gösterdi. İddiasına göre Talu'dan kaptığı cinsel yolla bulaşan bir virüs nedeniyle rahim kanserine yakalandı.

9. Tuba Ünsal - FMF (Ailevi Akdeniz Ateşi)

FMF'de genetik sebeplerle kişinin vücudunda iltihaplı ataklar gerçekleşir. Bu nedenle yüksek ateş, karın, akciğer ve eklemlerde ağrılara sebep olur. Ünsal da bu sebeplerle birçok kez hastaneye kaldırıldı. Hastalığı için sürekli olarak takip edilen Ünsal, geçirdiği ataklardan sonra vücudunun doğumdan çıkmışcasına sersemleştiğini söylemişti.

10. Winnie Harlow - Vitiligo

Vitiligo, pigment kaybına bağlı olarak deride meydana gelen beyaz lekelerdir. Henüz 3 yaşındayken vitiligo ile tanışan Harlow, hastalık yüzünden okulda zorbalığa uğradı. Diğer çocuklar tarafından kendisine zebra ve inek gibi lakaplar takılan Harlow, küçükken dünyadaki tek vitiligolu kendisiymiş gibi yapayalnız hissediyormuş.

11. Hazal Kaya - Şeker hastalığı ve ileri seviye anksiyete

Adını Feriha Koydum dizisinde oynarken kilosu ve boyu nedeniyle çok eleştirilince travma yaşayan Kaya, o dönemde şeker hastası olduğunu öğrendi. Hastalığı nedeniyle zayıflaması ve hayatını tamamen değiştirmesi gerekti. Ayrıca ileri seviye anksiyete sorunu da yaşadı. Sürekli olarak kötü bir şeyler olacakmış gibi düşünüp krize giren Kaya, anksiyete sorununu büyük ölçüde yenmiş.

12. Arzum Onan - Lenf kanseri

Lenf kanserini yendikten sonra kanserli hücrelerin troid'e sıçraması ile iki kez daha operasyon geçirmek zorunda kalan Onan, kanseri sevgiyle ve inanarak yendiğini söyledi. Hastalık süresince oldukça olumlu bir tavır takınan Onan, hastalığı hakkında "Allah kanser verecekse bile bu troid kanserini versin, çünkü çok küçük bir kanser bu." açıklamasını yaptı.

13. Özkan Uğur - Lenf kanseri

Geçtiğimiz haftalarda kanseri ikinci kez yendiğini açıklayan Uğur'un kanser ile macerası 2013 yılında kendisine lenfoma teşhisi konulmasıyla başlamıştı. Kanseri bir kez daha yendiğini Instagram'dan paylaştığı "İkinci kez karşılaştığım bu maçtan da galip çıktım." sözleriyle açıklamıştı.

14. Mehmet Ali Erbil - Kaçış Sendromu

Kaçış Sendromu hastalığında kılcal damalardaki sıvı ve diğer maddeler damar dışına geçerler. Bu nedenle de oldukça tehlikeli bir hastalıktır. Erbil, birkaç yıldır bu hastalık ile oldukça iyi mücadele ediyordu. Ancak 2018'de evinde düşerek yaralanmasının ardından hastalığı nüksetti ve yoğun bakıma alındı. Uzun bir süre yoğun bakımda kalan Erbil, yoğun bakımdan çıktığında bir daha yürüyemeyecekse fişinin çekilmesini istemiş...

15. Kim Kardashian - Sedef hastalığı

Özellikle de güzellik sektöründe yer alan biri için sedef hastalığına sahip olmak çok daha zor olsa gerek! Kardashian hastalığını kontrol altına almak için her yolu deniyor. Geçtiğimiz yıl bir medyumla bile görüşmüştü... Ancak hastalığı için üzülmek yerine onun üzerinden para kazanmaya başlayan Kardashian, çıkardığı fondöteni bacaklarındaki sedef izlerini kapatarak reklamını yaptı.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Ruh Dünyası mı? Sedef Hastalığının Nüksetmesi Üzerine Çözümü Alternatif Tıpta Bulan Kim Kardashian Medyum Tuttu - onedio.com
Ruh Dünyası mı? Sedef Hastalığının Nüksetmesi Üzerine Çözümü Alternatif Tıpta Bulan Kim Kardashian Medyum Tuttu - onedio.com
Hayatları Düşündüğünüz Kadar Kolay Değil! Dünyaca Ünlü 15 İsmin Sahip Oldukları Hastalıklar - onedio.com
Hayatları Düşündüğünüz Kadar Kolay Değil! Dünyaca Ünlü 15 İsmin Sahip Oldukları Hastalıklar - onedio.com
Kanser Hastalığı ile Girdikleri Savaştan Zaferle Çıkıp Hayata Sıkı Sıkıya Tutunan Ünlülerimiz - onedio.com
Kanser Hastalığı ile Girdikleri Savaştan Zaferle Çıkıp Hayata Sıkı Sıkıya Tutunan Ünlülerimiz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir