Hayatları Düşündüğünüz Kadar Kolay Değil! Dünyaca Ünlü 15 İsmin Sahip Oldukları Hastalıklar

-
Abone ol

Ünlülerin fotoğraflarını gördüğümüz zaman genelde hayatlarının sonsuz bir partiden oluştuğunu düşünüyoruz. Ama gerçekler biraz daha farklı, dünyanın en ünlü insanları olsalar bile bizler gibi sağlık sorunlarına sahipler. Biz de sizler için dünyaca ünlü insanların sahip olduğu sağlık problemlerini derledik...

1. Pamela Anderson: Hepatit C

Anderson'a 2002 yılında Hepatit C tanısı konuldu. Bu hastalık, 90'lı yıllarda evli olduğu kocası ile dövme yaptırırken aynı iğneyi kullandıkları için bulaştı. 13 yıldır hastalık için tedavi gördükten sonra, 2015'te yeni bir tedavi yöntemi ile tamamen kurtuldu.

2. Halle Berry ve Tom Hanks: Diyabet (şeker hastalığı)

  • Şu anda 52 yaşında olan Halle Berry neredeyse 30 yıldır şeker hastalığı ile mücadele ediyor. Bu süreçte ise hastalığını geriletme amacı ile birçok yiyecek ve içeceği hayatından tamamen çıkarttı.

  • Tom Hanks de aynı durumda. 20 yıldır vücudundaki yüksek şeker oranı ile mücadele ediyor.

3. Tom Cruise: Disleksi

Tom Cruise'un çocukluğu çok da kolay geçmemiş çünkü disleksi okumayı ve yazmayı öğrenmede güçlük çekme hastalığı. Gittiği her okulda bu rahatsızlığından dolayı aşağılanan Cruise, kendini oyunculuk yeteneğine verdi.

4. Angelina Jolie and Shannen Doherty: Mastektomi (meme ameliyatı)

  • Shannen Doherty, 2015 yılının yaz mevsiminde önceki müdürüne dava açtı. Davaya göre, müdürü sağlık sigortası kağıtlarında hata yapmıştı ve bu yüzden Shannen meme kanseri için gerekli olan tedaviyi alamamıştı. Shannen neredeyse 4 yıldır kanserle mücadele ediyor, meme kanserini durdurmak için tek göğsünü aldırdı. 

  • Yıllar önce Angelina Jolie de aynı durumdaydı. Annesi ve teyzesi genç yaşlarında bu genetik hastalık nedeniyle yaşamlarını kaybettiler. Birçok araştırmanın artından Jolie geleceği için mastektomi olmaya karar verdi. Çünkü yaptırdığı testler sonucunda gelecekte kanser olma olasılığının %87 olduğunu öğrendi.

5. Michael J. Fox: Parkinson Hastalığı

View this post on Instagram

GGG will win big drama show, check out the swag

A post shared by Michael J Fox (@realmikejfox) on

Fox, serçe parmağı titrediği için doktora gitti ve orada Parkinson hastası olduğunu öğrendi. Doktor Fox'a hayatının aktif bir şekilde geçirebileceği sadece 10 yılı kaldığını söyledi. Bunu öğrendikten sonra kariyerine ara verdi ve sağlığına yöneldi. Bu süreçte 3 tane kitap yazdı ve bu kitaplarda insanlara Parkinson hastalığı ile mücadele etmenin nasıl bir şey olduğunu anlattı. Aynı zamanda bir hayır kurumu kurdu. Bu kurum, hastalığın araştırılması için toplamda 350 milyon euro topladı.

6. Sarah Hyland: Böbrek Displazisi (böbreklerde doğuştan var olan yapı bozukluğu)

View this post on Instagram

“Karma has no deadline”

A post shared by Sarah Hyland (@sarahhyland) on

Sarah, bu sağlık problemine çocukluğundan beri sahip. 10 yıldır bununla savaşan Sarah, 2012'de babasından alınan böbrek ile düzeldi ama tamamen iyileşemedi.

7. Michael Phelps: ADHD (Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu)

Amerikalı yüzücü Michael Phelps'in bu problemi çocukluğunda ortaya çıktı. Temel belirtileri ise odaklanma problemi, ve başladığı işi bitirememe. İyi bir yüzücü olmak için verdiği uğraşlar ve çevresindeki insanların yardımı sayesinde Phelps sağlık probleminin başarısının önüne geçmesine izin vermiyor.

8. Mila Kunis: Görme bozukluğu

Mila Kunis'in uzun yıllar boyunca gözlerinden bir tanesi görmüyordu. 2010 yılında olduğu ameliyat ile görüşü düzeldi ama düzelene kadar bu durum herkesten sır gibi saklandı.

9. Hugh Jackman and Khloé Kardashian: Cilt kanseri

  • 2013'de Hugh Jackman'e cilt kanseri teşhisi konuldu. O günden beri oyuncu kemoterapi tedavileri gördü ve 6 kere ameliyat oldu. 

  • Kardashian kardeşlerin en küçüğü olan Khloe de 10 yıldır cilt kanseri ile mücadele ediyor. Sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımın altında 2008'de cildinde bir tümöre rastlandığını duyurdu. Gördüğü tedaviler sayesinde hastalık durduruldu.

10. Daniel Radcliffe: Dispraksi (koordinasyon bozukluğu)

View this post on Instagram

Press day #MiracleWorkers

A post shared by Daniel Radcliffe (@daniel9340) on

Dünyaca ünlü oyunca Daniel Radcliffe'in oldukça nadir bir sağlık problemi var. Disreksi adı verilen bu sağlık problemi, beyinin işlevini düzgün yapamaması ile alakalı. Bu problem nedeni ile ayakkabı bağcıklarını bile bağlayamayan oyuncu, okulda çok sorun yaşadığı için oyuncu olmaya karar verdiğini dile getiriyor.

11. Yolanda Hadid: Lyme hastalığı

2012 yılında Yolanda Hadid yeni kitabını çıkarttığı zaman bütün dünya, Lyme hastalığı tanısı konulduktan sonra hayatının nasıl değiştiğini öğrendi. Dünyaca ünlü 2 modelin annesi olan Yolanda, kitabında hem hastalıktan hem de bu hastalığın bir sonucu intihar düşüncelerinden bahsediyor. Uzun bir tedavi sürecinden sonra Yolanda eski sağlığına kavuştu.

12. Prens Charles: Alzheimer hastalığı

2018 yılında medya aracılığı ile dünya Prens Charles'ın yıllardır Alzheimer hastası olduğunu ve gün geçtikçe sağlık durumunun kötüye gittiğini öğrendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zehra-ozbay

Prens Charles yatsın kalksın dua etsin hasta olduğuna yediği bokları hatırlamaz en azından

wednesday-addams

daniel radcliffe'in hastalığı söylendiği kadar ağır değil diyorlardı.

erdem-durmus2

Johnny Depp bir karış kadar sonra ötesini göremeyecek kadar gözleri bozuk, yani neredeyse kör, birisi yüzüme iyice yaklaştıktan sonra ancak kim olduğunu anlayabiliyorum demiş.

tolgaerkan8

ayriyetten ileri derece anksiteye hastası

gunec46

Prens Charles dünya gözüyle kral olamayacak sanırım...

gzm-ynklr

Daniel Radcliffe üzüldüm aşkım ya (((.Hasta olan herkesin iyileşmesi dileği ile.

Görüş Bildir