Ülkü Ocaklarında 'Arabayla Çok Geziyor' Diye Falakalı Dayak İddiası: 'Arkadaş Arası Kavga'

 > -

Antalya’da 18 yaşındaki bir gencin Ülkü Ocakları binasında şehirde otomobille çok fazla gezdiği için falakaya yatırılarak dövüldüğü iddia edildi. Ülkü Ocakları Başkanı ise "iki tarafla da görüştük ve barıştırdık" açıklamasında bulundu.

DHA'nın  aktardığına göre, Korkuteli’nde oturan Mehmet Buğra B., 1 Ocak’ta akşam saatlerinde arkadaşı Emin Y. (18) tarafından ‘toplantı var’ denilerek üyesi olduğu Korkuteli Ülkü Ocakları binasına çağrıldığını söyledi.

Otomobille çok gezmiş ve selam vermemiş

Mehmet Buğra B., burada, Emin Y.’nin kendisine otomobille kentte çok gezdiğini söylediğini ve kendisine selam vermediğini iddia ettiğini aktardı. Bu nedenle Emin Y.’nin kendisini azarladığını kaydeden Mehmet Buğra B., şu iddialarda bulundu:

"Emin Y.’nin talimatıyla yanındakiler falaka düzenini kurdu. Sonra beyzbol sopasıyla defalarca ayak tabanlarıma vurdu. Yanında başkaları olduğu için karşılık veremedim. Ardından da oradan ayrıldım."

Durumu babası Bayram B.’ye anlattığını belirten Mehmet Buğra B., darp raporu aldığını, polise şikayette, savcılığa da suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Emin Y. ise falaka iddialarının doğru olmadığını, ancak kavga ettiklerini belirtti. Mehmet Buğra B.’nin kendisini darp ettiğini ileri süren Emin Y., Mehmet Buğra B.’nin babası Bayram B.’nin de kendisini tehdit ettiğini, hakkında polise şikayette bulunduğunu aktardı.

'İki tarafla da görüştük ve barıştırdık'

Korkuteli Ülkü Ocakları Başkanı Alper Kaan Yurt ise olayın arkadaş arası bir kavga olduğunu ve tarafların barıştırıldığını iddia etti:

"Olaya karışan taraflar çok yakın arkadaş. Aralarındaki bir anlaşmazlık nedeniyle kavga etmişler. İki tarafla da görüştük ve barıştırdık. Kesinlikle kabul etmediğimiz bir olay. Arkadaşlar arasındaki bir kavga."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir