Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ulaştırma Bakanlığı Avrasya Tüneli'ne 'Zam Yok' Dedi ve Ekledi: 'Yeni Ücret Tablosu Sehven Konulmuş'

Anasayfa > Gündem

Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 37.8 zam yapıldığı, son zamla beraber tek yön otomobil geçiş ücretinin 32.10 TL, minibüs için ise 48.10 TL olduğu açıklandı. İlerleyen saatlerde Ulaştırma Bakanlığı, Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine zam yapılmadığını, yeni ücret tablosunun Avrasya Tüneli'nin internet sitesine 'sehven' konulduğunu duyurdu. 

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Yapılan açıklamada, '1 Şubat 2019 saat 00.00 itibarıyla geçerli olmak üzere Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 32,10 TL, minibüsler için ise 48,10 TL olarak belirlenmiştir' denildi.

Avrasya Tüneli Geçiş Ücretleri Tarifesi en son 1 Temmuz 2018'de zamlanmıştı.

Yüksek zam oranı sosyal medyada tepkilere neden oldu 👇

Ancak akşam Ulaştırma Bakanlığı yeni ücret tablosunun Avrasya Tüneli'nin internet sitesine "sehven" konulduğunu duyurdu.

Ancak akşam Ulaştırma Bakanlığı yeni ücret tablosunun Avrasya Tüneli'nin internet sitesine "sehven" konulduğunu duyurdu.

Açıklamada şöyle denildi:

'İstanbul’un iki yakasını deniz altından tüp geçitle bağlayarak şehir trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır. 2018 yılında otomobiller için 23,30 TL ve minibüsler için 34,90 TL olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir. Avrasya Tüneli’nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır.'

Bu açıklamanın ardından bu defa Ulaştırma Bakanlığı sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
194
39
31
12
12
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Buse Özyurt

Sıkıntı yok ben hep 50 liralık geçiyorum zaten.

Ziya Akbaş

Var ya seçim olmasa ne biçim s..eceksiniz belli değil!!

Viyol10sel

Allah tayyibe, aileine ve yol arkadaşlarına zeval vermesin o ve yol arkadaşları her ay milyonlarca fakiri doyuracak katrilyonlari çalsa da israf etse de rusv... Devamını Gör