UEFA'dan Fenerbahçe'ye Yeni Disiplin Soruşturması!

 > 
1.3bPAYLAŞIM

UEFA'dan Fenerbahçe'ye Yeni Disiplin Soruşturması!

UEFA'dan Fenerbahçe'ye Yeni Disiplin Soruşturması!

Trabzonspor Kulübü Hukuk Kurulu'nun, şike sürecinin ardından UEFA’da yaptığı girişim ve şikayetler sonucunda UEFA, bugün Fenerbahçe kulübü hakkında yeni bir disiplin soruşturması açtı.

Trabzonspor Kulübü Hukuk Kurulu'nun, şike sürecinin ardından UEFA’da yaptığı girişim ve şikayetler sonucunda UEFA, bugün Fenerbahçe kulübü hakkında yeni bir disiplin soruşturması açıldığını bildirdi.

Konu hakkında Türkiye Futbol Federasyonu ve Trabzonspor kulübüne de bir yazı gönderen UEFA, konuyla ilgili olarak 17 Temmuz 2014 tarihinde bir karar verileceğine vurgu yaptı. Av. Erdem Egemen, Av. Nusret Yılmaz, Av. Hakan Orhan ve Hukukçu Atilla Dilaver'den oluşan Trabzonspor Hukuk Kurulu adına konuyla ilgili bir açıklama yapan Avukat Hakan Orhan, UEFA’nın bu hamlesinin şikeden doğrudan etkilenen taraf olan Trabzonspor adına çok olumlu bir gelişme olduğunu ifade ederek, “Şike dosyası gereken cezalar verilmeden asla kapanmayacak. Trabzonspor Kulübü'nün haklarını sonuna kadar savunacağız” dedi.

TRABZONSPOR'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Trabzonspor, resmi sitesi üzerinden, Fenerbahçe'ye soruşturma açıldığını yaptığı açıklama ile duyurdu. Bordo-mavili kulüp, 9 Mayıs 2014 tarihinde UEFA ve FIFA'ya başvurduklarını ve açılan soruşturma doğrultusunda, 17 Mayıs 2014 tarihinde UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun yapacağı toplantıda karar verileceğini belirtti.

İŞTE TRABZON'UN AÇIKLAMASI...

"Trabzonspor Kulübü, tarihi misyonu gereği, kurulduğu günden beri futbolda adalet mücadelesi vermektedir.

Bu doğrultuda; Kulübümüz, 2010-2011 sezonunda Türkiye liginde gerçekleşen şike eylemleri hakkında, son olarak 9 Mayıs 2014 tarihinde UEFA ve FIFA’ya başvuruda bulunmuştur.

UEFA’nın bugün Kulübümüze bilgi amacıyla ilettiği yazıda; soruşturma başlatıldığı, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu’nun 17.07.2014 tarihli toplantısında konu hakkında karar verileceği ifade edilmiştir. Bir örneği de Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilen yazı; “doğrudan etkilenen taraf” sıfatıyla Fenerbahçe SK’ya hitaben yazılmıştır.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki, talebimiz, şike yapılan 2010-2011 sezonuna ilişkin olarak ulusal ligimizde gerekli disiplin yaptırımlarının uygulanması ve Trabzonspor’un hakkının teslim edilmesidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DHA

Haberin Tamamı İçin:

Trabzonspor O Belgeyi Yayınladı

Trabzonspor, gündeme bomba gibi düşen UEFA başvurusu hakkında UEFA'nın TFF'ye gönderdiği belgeyi yayınladı.

Şike yaptığı kesinleşen suç örgütünün; iş dünyası ve medyadaki etkinliğini kullanarak gerçeği çarpıtma girişimleri 3 Temmuz 2011’den beri dikkatle takip edilmektedir.

UEFA’dan gelen bildirimin muhatabı olmadığını iddia edenlere cevaben, yazının başlangıcında “Doğrudan etkilenen taraf: Fenerbahçe SK” yazıldığını belirtmek isteriz.

3 sayfalık bildirimin ilk sayfasının orijinal metnini ve tercümesini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

AMK Spor

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir