Twitter Yerine AKPitter

76PAYLAŞIM

Twitter Yerine AKPitter

Twitter ve YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerinin yasaklandığı günlerde tanıştığımız ve “ AKP’nin kendi Twitter’ı ” olarak nitelenen ‘ AKPitter ‘ adlı sitenin kurucusu Tahsin Çetinkaya , “ AKP ile yalnızca büyük bir gönül bağımız var. Başbakan kapat desin, kapatırım ” dedi.

Taraf’tan Tunca Öğreten’e konuşan Çetinkaya, yaklaşık bir ay önce faaliyete geçen sitenin AKP’ye ait olduğu iddiaları için “ AK Parti ile bir bağımız yok. Ancak parti ile büyük bir gönül bağımız var. Başbakan bugün, ‘Siteyi kapat’ dese, gözümü bile kırpmadan kapatırım ” ifadelerini kullandı.

Ancak, sitenin açılış sayfasında parti logosu ve büyük boy bir Tayyip Erdoğan fotoğrafı var. Site hakkında bilgi verilen bölümde de ‘ AKP Tabanlı Sosyal Ağ ‘ ifadesi dikkat çekiyor.

Adana’da yaşayan Çetinkaya, AKPitter’ın üye sayısının 470 bin civarında olduğunu belirtiyor. Tasarımın Twitter’la hemen hemen aynı olduğu sitede, ek bazı özellikler de var. Mesela, Twitter’daki 140 karakter sınırı AKPitter’da 200’e çıkarılmış. Bu durum için AKPitter’da, “ Bizim söyleyecek daha çok sözümüz var ” sloganı kullanılıyor.

Aylık giderlere dikkat çekilen haberde şu ifadeler kullanılıyor, “ Twitter gibi, anlık trafiğin yoğun olduğu bir sitenin aylık sunucu giderlerini göz önüne alırsak, Çetinkaya’nın site için ciddi bir giderinin olduğunu da söyleyebiliriz. Üstelik AKPitter, sosyal medyadaki mobil gereksinimleri de karşılıyor. Site, Android telefonlar için bir de mobil yazılım geliştirmiş. Henüz site üzerinde gözümüze çarpan bir reklam olmadığı için de, site kurucusunun nereden maddi destek aldığını da sorgulamakta fayda var. Belli ki Çetinkaya, AKPitter projesi için bir yerlerden maddi destek aldı ya da alıyor.

DİKEN

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir