Tuvaletinizi Tutmak Zorunda Olduğunuz Zamanlarda İşinizi Kolaylaştıracak Etkili Yöntemler

0PAYLAŞIM

Bu bilgiler sayesinde artık mesanemin efendisi benim!

Herkesin lavaboya giremediği ortamlarda şekilden şekilde girerek tuvaletini tutmanın zorluğunu iliklerine kadar hissettiği zamanlar olmuştur.

Biz de sizleri bu eziyetten kurtarmak için basit ama en etkili yöntemleri araştırdık. İpuçları için içeriğimize doğru geçelim isterseniz. 👇

1. Gaz çıkarın:

Bağırsaklarınızda biriken gaz, mesanenize ek baskı uygulayabilir. Bu basıncı gazı geçirerek hafifletmek sizi daha rahat hissettirebilir ve daha uzun süre idrarınızı tutmanızı sağlayabilir.

2. Dik oturun:

Vücudunuzu konumlandırma şekliniz, mesanenizin etrafındaki kasları sıkılaştırmanıza yardımcı olabilir. Mesanenizin üzerindeki baskıyı azaltmak için eğilmeyin ve dik oturun.

3. Kendinizi sıcak tutun:

Üşüdüğünüzde, vücudunuz sıcaklıktaki düşüşe tepki verecektir. Vücudunuzun vereceği tepkilerden biri de daha fazla idrar üretecek olmasıdır. Bu yüzden, zaten tuvaletiniz olduğunda, idrarınızın daha fazla gelmemesi için kendinizi sıcak tutmalısınız.

4. Uzanın:

Bir araştırmaya göre, mesanenizdeki basınç uzandığınızda azalmaktadır. Ayağa kalktığınızda ise duruşunuzu korumak için karın kaslarınızı kullanırsınız ve idrarınızın ağırlığı mesanenize baskı yapar.

5. Ayaktayken bacaklarınızı çapraz tutun:

Üretra, idrarınızı vücudunuzdan dışarı çıkaran tüptür. Bacaklarınızı çaprazlayarak bu tüpü hafifçe sıkabilirsiniz. Fakat ayaktayken çaprazlaştırdığınızdan emin olmalısınız, otururken çapraz yaparsanız mesanenizde daha fazla baskıya sebep olursunuz.

6. Gülmemeye çalışın:

Kahkaha attığınızda, karın kaslarınız gerginleşir ve mesanenize baskı yapar. Sızıntıyı önlemek için üretrayı kapatan sfinkter kası, bu artan basınçla gevşer ve işte o zaman idrar yapılır. Bu yüzden, idrar yapma dürtünüz varken kıkırdamaktan kaçınsanız iyi olur!

7. Dikkatinizi dağıtacak başka bir şey bulun:

Mesaneniz neredeyse dolu olduğunda, mesanedeki sinirler beyne tuvaletinizi yapma zamanının geldiğini söyleyecektir. Dikkat dağınıklığı bir süreliğine tuvaletinizi yapma dürtünüzü geçersiz kılabilir. Bu yüzden bir dahaki sefere başka bir şeyle oyalanmaya çalışın veya telefonunuzda biraz gezinin. Bu hissin kaybolduğunu göreceksiniz.

8. Kalçanızı sıkın:

Mesane kontrolü, idrar yapma tüpünüzün etrafındaki kaslar olan pelvik taban kaslarına bağlıdır. Bu yüzden kalçalarınızı sıkarak idrar ihtiyacınızı erteleyebilirsiniz.

9. Suya girmekten kaçının:

Daha önce söylediğimiz gibi aynı olay soğuk suda yüzerken de olabilir. Sudan tamamen uzak durmanızı öneririz çünkü ılık bir banyodan çıkarken, daha serin bir yere gitmek birdenbire size çok yoğun bir idrarınızı yapma isteği verebilir.

10. Bir veya iki gün boyunca, gün içinde idrar yaptığınız zamanları takip edin...

Zamanla tuvalet ziyaretleriniz arasındaki boşlukları 15 dakika uzatın. Egzersize başladığınızda sabah ilk iş olarak mesanenizi boşaltın. Eğer tuvaletiniz gelirse, bunu belirlediğiniz aralığa kadar ertelemek için size önerdiğimiz tekniklerimizi kullanın. Birkaç hafta veya ay içinde çok daha az aciliyet duygusu hissedebilirsiniz!

Sizin kendinize özel yöntemleriniz var mı? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir👇

Gezen Dalak, Alkol Üreten Mesane: 2020'nin En İlginç 5 Tıbbi Vakası - onedio.com
Gezen Dalak, Alkol Üreten Mesane: 2020'nin En İlginç 5 Tıbbi Vakası - onedio.com
Tuvaletinizi Yaptıktan Sonra Yıkamak mı Yoksa Silmek mi Daha Doğru? - onedio.com
Tuvaletinizi Yaptıktan Sonra Yıkamak mı Yoksa Silmek mi Daha Doğru? - onedio.com
Daha Önce Duymadığınız Alışkanlıklarıyla Dikkat Çeken Malezya Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler - onedio.com
Daha Önce Duymadığınız Alışkanlıklarıyla Dikkat Çeken Malezya Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sergo

Uzanın mı? Uzanabilecek kadar müsait olan kişi tuvaletini de yapabilir. Ayrıca osururken kaçırma olasılığınız var

ysmncnrr

Ben bi yerde okumuştum, çok fazla çişiniz geldiyse tutamıyorsanız o anda seks yaptığınızı hayal edin yazıyordu. Denendi ve onaylandı jdksks

suleyman-sarikaya

BU TAVSİYELER sonrası 6 ay içerisinde prostat olabilirsiniz :)

birinci-tekil-birey

Tükürüğünü yutma, osuruğunu tutma :)

misafirkullanici

Yanınızda Pet şişe sote biryere gidip işleyin.

Görüş Bildir