Görüş Bildir
Haberler
Türkiyemiz Her Alanda 3 Misli Daha Büyüyecek

Türkiyemiz Her Alanda 3 Misli Daha Büyüyecek

Türkiyemiz her alanda 3 misli daha büyüyecek

Ekonomi Bakanı Zeybekci, hükümetin 10 yılda Türkiye'nin milli gelirini 3 kat artırdığını belirterek, 'Türkiyemiz her alanda, 3 misli daha büyüyecek' dedi.

Eşi Ayşen Zeybekci ile partisinin Tavas ilçe başkanlığını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünya medeniyetler topluluğuna doğru yürüyüşüne yeni başladığını, 10 yılda Türkiye'nin milli gelirini 3 kat artırdıklarını kaydetti.

Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri heline geleceğini ifade eden Zeybekci, şöyle konuştu:

'Milli gelirimiz 10 yılda 3 kat arttı. Önümüzdeki 10 yılda, bir 3 kat daha artıracağız. Türkiyemiz her alanda, her yerde 3 misli daha büyüyecek. Türkiyemiz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak. Avrupa'nın 3 büyük ekonomisinden birisi olacak ve bunu da 2023'e kadar yapacağız. İhracatımızı da 2023'te 500 milyar dolara çıkaracağız. Türkiye milli gelirini 2 trilyon dolara çıkaracak. Bunları nasıl yapacak? milletimizle yapacak. Devlet eli değil millet eli yatırımlarıyla yapacak, özel sektörle yapacak. Çok büyük bir kabuk değişikliği yaşayacak.'

Türkiye'nin hemen her coğrafyada ekonomik anlamda çok güçlü hale geldiğini bildiren Zeybekci, bazı kesimlerin bundan rahatsız olduğunu ve bir oyun başlatıldığını dile getirdi.

Bu oyunların Gezi Parkı'nda yaklaşık 10 ağaçla başladığını belirten Zeybekci, şöyle devam etti:

'Ama orada başaramadılar, oyunları ayaklarına dolandı. Şimdi başka bir şeylerle geldiler. Başka bir şeye dolanmaya çalışıyorlar. Birbiriyle alakası olmayan sahte evrakları toparlayıp, onlarla hükümete karşı başka bir oyuna girmeye çalışıyorlar. Bu oyun da bozulacak ve ayaklarına dolanacak. İnşallah göreceksiniz, memleketimiz ve hükümetimiz, demokrasimizin ve hukukun üstünlüğü çok daha güçlendiği bir şekilde bu oyunlardan çıkacak.'

Ziyarette Zeybekci'ye çeşitli hediyeler takdim edildi.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/269560--tur...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın