Türkiye Fırtınaya Teslim: Kuzey Ege ve Güney Marmara'daki Adalara 2. Gününde de Ulaşım Sağlanamıyor

 > 
18PAYLAŞIM

Marmara ve Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili olan poyraz fırtınası, deniz ulaşımını adeta felç etti. Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik adalarına 2'nci gününde de deniz ulaşımı sağlanamıyor. 

Gökçeada ve Bozcaada'da ise dünden sonra bugün de okullar tatil edildi. Bölgede kar yağışı da etkisini sürdürüyor.

Gestaş'tan sefer iptalleri ile ilgili açıklama geldi

Kuzey Ege ve Güney Marmara'da, hızı zaman zaman saatte 100 kilometreye çıkan poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Gökçeada, Bozcaada, Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik adalarına ikinci gününde de ulaşım sağlanamıyor. Çanakkale'de deniz ulaşımını sağlayan Gestaş, kötü hava koşullarından ötürü iptal edilen seferlerle ilgili, resmi sitesinde bir açıklama yaptı:

''07.01.2020 Salı günü Çanakkale-Kilitbahir ve Lapseki-Gelibolu Hattımız Çanakkale Liman Başkanlığı kararıyla geçici bir süreyle durdurulmuştur.
07.01.2020 Salı günü Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada ve Güney Marmara hatlarındaki tüm seferler olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edilmiştir.
07.01.2020 Salı günü saat 02.54 itibariyle olumsuz hava koşulları nedeniyle Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından kapatılan Çanakkale-Eceabat Hattı seferlerine saat 09:30 itibariyle yapılmaya başlanmıştır.''

Meteoroloji, Marmara ve Ege için kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı uyarıda bulundu

Çanakkale Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi üzerine saat 09.10'dan itibaren transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapatıldı.

6 ilçede okullar tatil edildi

Çanakkale'de yoğun bir şekilde süren poyraz fırtınası nedeniyle dünden sonra bugün de Gökçeada ve Bozcaada'da eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca fırtınanın etkili olduğu Gelibolu ve Eceabat ilçeleri ile kar yağışının etkili olduğu Çan ve Yenice ilçesinde de bugün okullar tatil edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir