Görüş Bildir
Haberler
Dışişlerinden El Nusra Açıklaması

Dışişlerinden El Nusra Açıklaması

adem kara
18.06.2014 - 09:26 Son Güncelleme: 18.06.2014 - 13:30

Dışişleri Bakanlığı, bazı gazetelerde ileri sürüldüğü gibi “El Nusra Cephesi’nin terör örgütleri listesinden çıkarılmadığını, El Kaide’yle bağlantılı örgütler listesinden çıkarıldığını” açıkladı.

Resmi Gazetede yayınlanan kararla Türkiye’nin El Nusra’yı terörist örgüt olmaktan çıkarttığı iddialarına Dışişleri açıklık getirdi.

Cumhuriyet gazetesinden Duygu Güvençin haberine göre, kaynaklar, BM’nin Mayıs ayında aldığı kararla El Nusra terör örgütünün El Kaide başlığı altında tanımlanmaktan vazgeçildiğini ve El Nusra’nın El Kaide’den bağımsız bir örgüt olarak tanımlandığını anımsattı ve şu bilgiyi verdi:

Resmi Gazete’de yayınlanan karar, Türkiye’nin mevzuatının BM’ye uyumlulaştırılmasından ibaret. Yani eskiden El Kaide başlığı altında El Nusra’yı terörist örgüt kabul ediyorduk oysa 3 Haziran’da yayınlanan kararla El Nusra’yı başlı başına terörist örgüt kabul ettik. BM’nin kararına paralel olarak da El Kaide’nin başlığından isim çıkartıldı. Bakanlar Kurulu’nun 21 Mayıs 2014 tarihinde aldığı 6388 sayılı karar çerçevesinde El Nusra terör örgütüdür.'

Duygu Güvenç | Cumhuriyet

Kaynak: http://213.143.255.186:80/haber/turki...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın