Memleketimden İnsan Manzaraları: TOKİ Otoparkında 'Balık Avlayan Adam'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bursa’da TOKİ konutlarında oturan bir vatandaş, yağmur yağdığında sular altında kalan bodrumda şişme botla "balık tutarak" durumu protesto etti. Bu temsili eylem ile yetkililere seslenen bina sakinleri sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor... 

Osmangazi ilçesi, Doğanbey Mahallesi'’nde bulunan TOKİ konutlarında oturan vatandaşlar, otopark olarak kullandıkları bodrum katlarının temelden gelen suyla dolduğunu, normal zamanlarda yarım metre olan bu birikintinin yağmur yağdığında bir metreyi aştığını anlatıyor.

"Büyük bloklar olduğu için çok sayıda gelip giden var. Çocuklarımız açık olan kapılardan otoparka inip boğularak ölürse bunun hesabını kim verecek?"

TOKİ sakinleri bu soruya cevap bekliyor... 

DHA'ya konuşan vatandaşlar, göle dönen otoparka araçlarını sokamadıkları gibi, bu su birikintisinden haberdar olmayanlar için de tehlike oluşturduğunu vurguluyor.

Plastik bota binerek oltayla "balık avlayan" Nihat Altılar ise yetkililere şöyle sesleniyor:

"Nem nedeniyle binayı kökü kokular sarıyor, elektrik tesisatı sular içinde çalışıyor bir gün bir ölüm olayı olursa sorumlu bulamayacağız."

Bina sakinlerinden Hatice Şekeryüz ve Hasena Burhan da, durumu defalarca TOKİ yetkililerine yazı ile bildirmelerine rağmen bir çözüm bulunamadığını söylüyor ve ekliyor:

"Yarın bir deprem olursa inanın biz enkaz altında kalacağız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BodrumBursaDeprem
Görüş Bildir