Teröristler Teslim Olmak İsteyen Teröristlere Ateş Açtı

0PAYLAŞIM

Teröristler Teslim Olmak İsteyen Teröristlere Ateş Açtı

Teröristler Teslim Olmak İsteyen Teröristlere Ateş Açtı

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkâri Çukurca Serbest Üs Bölgesinde bölücü örgüte mensubu 5 teröristin teslim olmaya gelen iki teröristi takip ederek ateş ettiklerini bildirdi.

Dün (09 Temmuz) saat 11.30 sırasında yaşanan olayda Irak tarafından teslim olmak üzere 2. Hudut Tugay Komutanlığı Serbest Üs Bölgesine doğru yaklaşan iki teröriste, takip eden 5 teröristin ateş ettikleri belirtilerek, şu açıklamayı yaptı:

"Çukurca Karlısırt Yakın Emniyet Üs Bölgesinden yapılan gözetlemede tespit edilen beş terörist, kobra araçlarının megafonu ile ikaz edilmiş, terörist ateşlerinin devam etmesi üzerine, Karlısırt Yakın Emniyet Üs Bölgesi ve Serbest Üs Bölgesinde bulunan unsurlarımız tarafından anında karşılık verilmiş ve terörist atışları kesilmiştir. Yapılan atışlar neticesinde, teslim olmaya gelen Bölücü Terör Örgütü mensubu iki teröristten birisi, aynı gün saat 14.00 sularında, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olmuştur. Teröristler, Çukurca Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile İlçe Jandarma komutanlığına teslim edilmiş olup, adli tahkikata devam edilmektedir."

IRAK TARAFINDAN HAVAN ATILDI

Yine dün Çukurca Çayırlı Üs Bölgesinde bulunan radar ile Çukurca Serbest Üs Bölgesinde meydana gelen teslim olma olayı ile eş zamanlı olarak, Irak topraklarından, bir atım havan atışı yapıldığı ve yurt içindeki Marik Dağı bölgesine düştüğü tespit edildiği ifade edildi. Açılan havan atışına, Işıklı, Çayırlı ve Kavuşak Üs Bölgelerinde bulunan, unsurlar tarafından anında karşılık verildi.

Zaman

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir