Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Terim: "Biz Her Takımla Oynayabilecek Güçteyiz"

 > 
17PAYLAŞIM

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak soruları yanıtlayan Caner Erkin puan ve puanlar almak hedefinde olduklarını belirterek "Dezavantajımızın farkındayız. Buraya puan ve puanlar almaya geldik. Yarın Hollanda'yı yenince her şey değişecek. Kaybetmeyi düşünmüyoruz, iyi bir kamp süreci yaşadık ve maça çok iyi konsantre olduk. Fatih Terim'in olduğu yerde takım olma bilinci vardır. Bizde de bu bilinç var. Bunu sahaya yansıtırsak yenemeyeceğimiz takım yok" şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in açıklamaları şöyle

"Herkese iyi akşamlar öncelikle. Son olayların dostluğumuza arkadaşlığımıza yansımaması için doğru yönettiğimiz kanaatindeytim. Ömer'in de ben burada olmasını isterdim. Niyetimi de açıkça belli etmiştim. Ama dünyada her tarafta herkesin böyle bir hakkı var, o da bu hakkını kullanmıştır. Hakan da zaten iyi bir çocuk. Gökhan da kendisi 40 defa özür dilediğini söylüyor zaten. Burada yaptığımız tek şey bu genç çocukları kazanmaktır. Gerektiği yerde gereken anlayışı göstermeye çalışıyoruz. O yüzden çok da uzamadığı için teşekkür ederim."

Hollanda maçı

"Hollanda gerçeği var en başta, güçlü bir rakiple oynuyoruz. Biz grupta maçlarımızı izledik, aslında sadece İzlanda maçında kötü oynadık. Türk Milli Takımı'nın belki iyi bir şeyini söyleyebilirim. Biz böyle durumlarda iyi bir refleks gösteriyoruz. Umarım yine gösteririz."

Emre ve Bilic konusu

"Açıkçası böyle bir basın toplantısında üzücü olan teknik detayları, 11'leri konuşmamız gerekirken, Ömer'i Gökhan'ı konuşuyoruz. Arkadaşlar sahada olanın sahada kalması gerektiğini bir türlü anlamıyoruz. Burada Emre'nin yaptıklarını tasvip etmediğimi kendisine de yüzüne söyledim direkt. Ama Emre'nin de bir ailesi çoluğu çocuğu var. Emre'yi linç etme girişimlerini de, meslektaşıma (Bilic) yapılanları falan doğru bulmam mümkün değil, doğru bulmuyorum."

Pankart olayı

"Bu durumun milli kampa yansıması hoş olmuyor, kampımızı ülke dışına aldık, sebebi de bu zaten. Keşke yanılsaydım ama yanılmadım. Buna rağmen Almanya'da antrenmanda tatsız bir olay da oldu (pankart olayı) biliyorsunuz. Bu tartışmaları takıma yansıtmamak için uğraşıyoruz, takımı en iyi şekilde maça hazırlamak için çaba gösteriyoruz. Keşke bu tartışmalar olmasa, ya da en azından milli maç olduğu düşünülse ve birkaç gün ertelenebilse, bunu düşünmüyoruz."

Robben konusu

"Hollanda maçında rakipten ürkmüyoruz. Robben yok, başkaları yok evet ama bizde de Ömer Toprak eksik, olaya böyle bakamayız. Robben tamam, önemli bir eksik ama bu durum çarkın işlemesine engel olmaz. Böyle bakarsak Affelay'a haksızlık etmiş oluruz."

Çek Cumhuriyeti ve İzlanda

"Türkiye'nin bu galibiyete çok ihtiyacı var, ama bu maçtan sonra da çok şeye ihtiyaç var. Daha evimizde ve dışarıda oynayacağımız çok maç var. Bu maç kritik ama Çek Cumhuriyeti ve İzlanda'da var grupta, onlar da şu an çok önemli pozisyondalar."

Gruptaki şansı

"Bu maçı kaybedersek çok şey kaybedebiliriz ama onun dışındaki şeyler bizi grupta çok yere de götürebilir. Burada Hollanda ile oynamak çok kolay iş değil evet ama her zaman söylüyorum, biz her takımla oynayabilecek güçteyiz. Oynarız ne olursa olur ama doğru ve zeki oyunu sahada ortaya koymalıyız."

Kazım ve Sneijder

"Kazım iyi bir oyuncu, maçta oynar mı onu bilmiyorum, sabah karar vereceğim, ama Kazım'ı milli takıma ilk ben almıştım zaten, iyi bir oyuncu olduğunu söylüyorum. Sneijder, o da çok iyi bir oyuncu. Galatasaray'da birlikte de çalıştık zaten, onu da tanıyorum, ne kadar iyi olduğumu biliyorum."

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir