Görüş Bildir
Haberler
TEOG'da İkinci Oturum Başladı

TEOG'da İkinci Oturum Başladı

ATKN
27.11.2014 - 10:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için yapılan sınavların ikinci gününde 1 milyon 287 bin 847 öğrenci; Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil sınavlarına giriyor.

 milyon 287 bin 847 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi ilk gün Matematik, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. Uzmanlara göre dünkü sınavlar içinde Matematik ve Türkçe testi eleyici nitelikte sorulardan oluşuyordu.

MAZARET SINAVLARI 13-14 ARALIK'TA

İkinci gün ise öğrenciler, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil olmak üzere üç dersten daha sınav oluyor. 40'ar dakika sürecek sınavların her biri 20'şer test sorusundan oluşuyor. Sabah saatlerinden itibaren okul kapılarına gelen öğrenciler, güvenlik kontrollerinin ardından sınıflara alındı. Öğrenciler kendi okullarında sınava girdi, sınıflara giren öğretmenler ise başka okullardandı. TEOG'un iki oturumuna da çeşitli sebepler nedeniyle katılamayan öğrenciler için 13-14 Aralık'ta mazeret sınavları yapılacak.

TEOG PUANI NASIL HESAPLANACAK?

Merkezi ortak sınavlarda alınan puanlar, yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında ise öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek, merkezi sistemle öğrenci alan liselere yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Bu puanlama ise 500 tam puan üzerinden yapılacak.

İnternetHaber

Kaynak: http://www.internethaber.com/teogda-i...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
0
0
0