Taksilere Panik Butonu Geliyor

-

İstanbullu taksiciler, taksi çağrı merkezi (İSTAKSİ) projesini protesto etmek için 22 Eylül'de kontak kapatıp eylem yapacak. İBB ise taksi projesinin kente çok faydalı olacağını iddia ederken taksilere güvenlik için panik butonu geleceğini belirtiyor.

İstanbullu taksiciler dün yaptıkları açıklamada Taksi Çağrı Merkezi projesi yüzünden 22 Eylül Pazartesi günü kontak kapatacaklarını ve eylem yapacaklarını açıklamıştı. Türkiye Taksiciler Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Taksi Şoförleri Derneği ve Birleşik Taksi Şoförleri Derneği'nin de desteğiyle başlatılan imza kampanyasında, 5 bin imzaya ulaşıldı. Türkiye Taksiciler Vakfı Güneş Taş, "Amacımız haksız bir ihaleyle projenin İsrailli bir firmaya verilmesini protesto etmektir. Sektörümüzde tekelleşme istemiyoruz. Taksici dostu olduğunu her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanımızdan bu haksızlığı gidermesi için destek bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

92 KENTTE KULLANILIYOR

İBB ise bugün yaptığı açıklamada kendi tabirleriyle İSTAKSİ projesinin New York, Londra gibi şehirlerdeki taksi standardının yakalanmasında önemli olduğunu iddia etti. 
Projeyle birlikte tüm taksilerin tek bir çağrı merkezinden yönlendirilecek. Belediye konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki 18 bin taksinin tüm teknolojik donanımı, alt-yapı değişikliği ve hizmetleri için yapılan ihaleyi kazanan, Bir Amerikan teknoloji şirketi olan VeriFone, dünyada 92 şehirde kullanılan taksi sistemini İstanbul’da İSTAKSİ çatısı altında hayata geçirecektir” dendi. 

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul Büyükşehir Belediyesi
Görüş Bildir