Görüş Bildir
Haberler
'Süreç İmralı'da Başladı, İmralı'da Biter'

'Süreç İmralı'da Başladı, İmralı'da Biter'

Batuhan
05.11.2014 - 14:20 Son Güncelleme: 05.11.2014 - 16:08
İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, çözüm sürecinin İmralı’da başladığını ve bitecekse İmralı’daki görüşmeyle biteceğini söyledi. Demirtaş, İmralı’ya gidebilmek için Adalet Bakanlığı’na başvurduklarını da açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çözüm sürecinin geleceğine İmralı ve hükümetin karar verebileceğini dile getiren Demirtaş şunları söyledi:

“Çözüm İmralı’da başladı, bitecekse de oradaki görüşmeyle biter. Öcalan süreç bitti demediği sürece bu süreç devam eder. Hükümet süreç bitti demediği sürece de yine süreç devam eder. Erdoğan ve Öcalan iradelerini beyan ettikleri sürece de bu süreç devam edecek.

Görüşmelerin durduğunu da belirten Demirtaş, “Hükümet ile heyet arasında görüşme yok, bu olağanüstü bir durumdur” dedi.

Öcalan’la görüşme için başvuru

Demirtaş, İmralı’ya gidebilmek için Adalet Bakanlığı’na başvurduklarını da açıkladı.

“Adalet Bakanlığı’nın hızlı yanıt vermesini bekliyoruz. Görüşmeler defakto devam ediyordu. Bu kez resmi başvuru yaptık, yanıtı bekliyoruz.”

6-7 Ekim için yapılan çağrıyı “Hem süreci hem Kobani’yi kurtaran en doğru hamle” olarak nitelendiren Demirtaş, şöyle konuştu:

“Üç gün boyunca yaşananlar ölümsüz gerçekleşseydi çok daha güçlü siyasi sonuçları ortaya çıkabilirdi. Kobani düşseydi, Öcalan ve PKK süreci bitirildiğini açıklayacaktı. Süreç bitmemesi halkın Kobani’ye sahip çıkmasına borçludur.”

Demirtaş, HDP İl Başkanlığı’nda Parti Meclisi üyesi Ahmet Karataş’ın bıçaklanmasıyla ilgili de planlanmış bir mesaj olduğunu söyledi.

“Bu bir provokasyon değil, planlanmış bir mesajdır. Devlet açık bir şekilde üst düzey bir parti yöneticimizin kafasını kesmek istemiştir.”

IMC

Kaynak: http://www.imctv.com.tr/2014/11/05/de...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın