Görüş Bildir

Sur'da Şehit Olan 3 Asker ve 2 Polis Memleketlerine Uğurlandı

Anasayfa > Gündem

Diyarbakır Sur'da terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşen Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen, Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan, Piyade Uzman Çavuş Osman Ateş ve Polis Memuru Mehmet Bora Tayfur düzenlenen resmin törenle memleketlerine uğurlandı.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur İlçesinin Cemal Yılmaz Mahallesinde dün Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Astsubay Özgür Erdoğan, Uzman Çavuş Osman Ateş ile Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen’in şehit olduğu PKK’lı teröristlerin saldırısında yaralı olarak hastaneye kaldırılan polis memuru Mehmet Bora Tayfur da şehit oldu.

Saldırıda şehit olan 5 güvenlik görevlisi için bugün Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tören düzenlendi. Şehitlerin cenazeleri düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Şehit uzman çavuşun kardeşi de asker

Şehit uzman çavuşun kardeşi de asker

Diyarbakır Sur’daki saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Osman Ateş’in kardeşi Emre Ateş’in de askerde olduğu öğrenildi. Emre Ateş’in Hatay’da uzun dönem olarak vatani görevini yaptığı, şehit olan ağabeyinin cenaze töreni için yarın Tokat’a geleceği öğrenildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?