Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Stephen Hawking’le İlgili Çok Acayip Bir İddia: “Aslında 30 Yıl Önce Öldü…”

820PAYLAŞIM

Hawking 76 yaşına bastı. Yoksa basmadı mı? Bu komplo teorisine göre Stephen Hawking tam 30 sene önce hayatını kaybetmiş ve yerine başkası getirilmiş. Bakalım bu teorinin gerçekçi bir kanıtı var mıymış?

Kaynak: http://www.iflscience.com/physics/this-c...

"Yoksa Hawking aslında Hawking değil mi?"

Stephen Hawking geçen pazartesi 76 yaşına girdi. Ya da girmedi mi?  

Bir komplo teorisine göre 30 yıl önce ünlü fizikçinin yerine benzeri biri getirildiği ve o zamandan beri kendisini taklit ettiği söyleniyor.

Bu teorinin savunucuları, fizikçinin 1985 yılında öldüğünü ama kaybetmek için fazla yararlı bir bilim adamı figürü olduğu için NaASA çalışanları tarafından bir benzeriyle değiştirildiğini iddia ediyorlar...

Bu sahte Hawking'e inananlar, yerine getirilen adamın astrofizik hakkında hiçbir bilgisi olmadığını, sıradan bir adam olduğunu savunuyorlar.

"Hep NASA olur zaten"

Stephen Hawking konuşabilmek için bir konuşma sentezleyicisi kullanıyor. Bu bilgisayar Hawking'in yanağındaki kasın oynamasını algılıyor  ve cümlenin nerde başlayıp nerde bittiğini gösterebiliyor. Ayrıca bu akıllı bilgisayar da bir kelime yazmak için yanlızca birkaç harf yazmak yeterli...

Bu komplo teorisini savunanlar Hawking'in yazılarını da kendisinin yazmadığını savunmakta. NASA'daki diğer bilim adamları kendi düşüncelerini sanki Hawking'in düşüncesiymiş gibi ( Hangi bilim adamı kendi çalışmalarının karşılığını almak istemez ki) onun bilgisayarına yazdığını düşünenler de var...

"Hawking'in değil başkasının teorileri bunlar"

Bu teoriye inananlar, Hawking'in en önemli çalışmalarından olan "Zamanın Kısa Tarihçesi'nden önce bu değişimi yaşadığını söylüyor. Gerçekten de bir bilim adamı böyle bir çalışma yapıp, sonucundan başkasının tebrik edilmesini ister mi bilinmez ama NASA'daki bilim adamlarının, inandırıcılığının artması için bu çalışmaları Hawking'le beraber aktardıkları da söylentiler arasında.

Peki bu DELİLİĞE inanmalarının başka sebepleri de var mı derseniz....evet başka sebepler de var.

"Hawking bu hastalıkla 55 yıl yaşadı"

Bilindiği üzere Stephen Hawking ALS hastası. Bu hastalığa teşhis konulan çoğu hasta teşhisten beş yıl sonra hayatını kaybediyor. Fakat Hawking teşhis konulduğunda 21 yaşındaydı ve bu hastalıkla 55 yıl boyunca yaşadı...

Ancak bu Stephen Hawking'in değiştirildiğine bir kanıt değil. Dünyanın her yerinde ve her hastalıkta öngörülen bir ömür zamanı verilebilir. Fakat bu hastalıkla baş eden biri bu tarihten çok daha sonra veya çok daha kısa bir zamanda hayatını kaybedebilir. ..

"Hawking'in hastalığı daha değişikti"

Pennsylvania Üniversitesi'ndeki ALS Merkezi'nin tıbbi direktörü Leo McCluskey, Scientific American'a Hawking'in  bozukluğunun farklı olduğunu vurguluyor. 

McCluskey, "İnsanlar tanıdan sonra iki ila üç yıla kadar yaşarlar, bu da insanların yarısının daha uzun yaşadığı anlamına gelir ve bundan daha uzun süre yaşayan insanlar da var" dedi." ALS ile, yutkunma kaslarının bozulması nedeniyle, motor nöronlar diyaframı çalıştırdığında ya da dehidrasyon olduğunda ölüm riski daha çok artar. Yani ALS'de ölüm en yaygın solunum yetmezliğinden kaynaklanır." 

"Eğer bu iki şeye sahip değilseniz, potansiyel olarak uzun süre yaşayabilirsiniz - kötüleşiyor olsanız bile"

"Yerine geçen kişi 30 yıl boyunca felçli gibi davrandı"

Hawking'in resimlerinin tarihleri olmadığı söyleyen bu kişiler. Zaman geçtikçe gençleştiği de söylüyor. Bazıları ise gençken saçlarının koyu kahverengi olduğunu, şimdi ise gri olduğunu bu durumun da Hawking'in farklı kişi olduğuna kanıt olduğunu söylüyor. Yaşlanınca saçların beyazlaması... gerçekten çok şaşırtıcı...

Diğer "delil" niteliğindeki söylenti ise Hawking'in 1995'teki düğün fotoğrafları. Teoriyi ortaya atanlar iki resmi karşılaştırarak Elain Mason'ın elbisesindeki küçük değişiklikliği gösteriyor ve resmin Hawking değiştirildikten sonra tekrar çekildiğini iddia ediyorlar.

Bunların yanında bu komplo teorisinin öncüleri, Hawking'in yerine getirilen kişinin aslında ALS hastalığı olmadığını ama "30" yıl boyunca felçli gibi davrandığını da savunmakta.

Ne diyelim yazık, onca zaman bunu taklit etmek zor tabi...🙄

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sudenaz-ozcan1

Yossi Kohen esprisi ne alaka, anlamayan tek benim sanırsam:D

mmert35

Hakiki Stephen Hawking 1985 yılında hastalığı yüzünden ölmüştür. Görüldüğü gibi sakalı ile ehli sünnet olan Stephen Hawking dinibütün bir bilim adamıdır. 1985 yılından sonra insanlara Stephen Hawking olarak tanıtılan Yahudi iş adamı Yossi Kohen. Kendisi masondur. Fırsat buldukça fizik çalışmıştır. Bu Kadar Fizik Çalışacak Ne Vardı?

Gizli Kullanıcı

Önce türkçe öğren sonra yazarlık yap, bence

reynold

Zamanında "The Beatles"ın üyelerinden Paul McCartney için de "Öldü yerine başkası geldi" demişlerdi. Bu teoriye "Paul is dead" deniyordu. Dahası hala buna inananlar var. Buna da inananlar vardır elbet!

fatih-yilmaz50

Ne yalan söyleyeyim her zaman bunu düşünürdüm. Acaba diyorum bu herifi kullanarak başkaları bir şeyler mi aktarıyor? Diye. Gerçi ben öldüğünün yerine başkası getirildiği hesabını düşünemedim oda olabilir ben direk adam felçli , pcye kendi aktardıklarını seslendiriyorlar stephan söyledi diye :D

Görüş Bildir