Görüş Bildir
Haberler
Şişli'de Gergin 'Öcalan'a Özgürlük' Eylemi

Şişli'de Gergin 'Öcalan'a Özgürlük' Eylemi

Fatih UZUN
07.06.2014 - 18:28

Şişli'de toplanan BDP ve HDP'li kadınlar, 'Öcalan'a özgürlük' eylemi yapmak istedi. Aralarında HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in de bulunduğu kadınlara çevredeki bazı kişiler tepki gösterdi. Eylemcilerin üzerine yürüyen bu kişiler gözaltına alındı.

 Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını isteyen BDP ve HDP İl Kadın Kolları üyesi yaklaşık 100 kadın, Şişli Meydanı'nda bir araya gelerek Mecidiyeköy Meydanı'na yürümek istedi. Eyleme HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel de katıldı. Ancak polis grubun yürüyüşüne izin vermedi. Bunun üzerine gruptakiler Şişli Meydanı'nda açıklama yapmak istedi. Polis buna da izin vermedi. Çevik kuvvet ekipleri kalkanlarla grubun etrafını sardı.

EYLEME TEPKİ

Bu sırada eylem yapan gruba çevreden tepkiler yükseldi. Eylem yapan kadınlara doğru koşan bir kişi, polis tarafından yaka paça gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişi taksiyle polis merkezine götürüldü. Bu sırada başka bir kişi daha eylem yapan kadınlara tepki gösterdi. Sebahat Tuncel'e bağıran bu kişi de gözaltına alındı. Tepkilerin artması üzerine polis çevrede toplanan vatandaşları uzaklaştırdı, şüpheli gördüğü kişilere de kimlik kontrolü yaptı. Uzaklaştırılan kişilerle polis arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın