Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şikeye Gazete İlanıyla Tepki

-

Şikeye Gazete İlanıyla Tepki

Turkish Anti-Corruption Platform bugün İsviçre'de Le Temps Gazetesi'ne Türkiye'deki şike faaliyetlerine UEFA'nın ve FIFA'nın henüz müdahale etmediğini bildiren ve her iki kurumu da göreve çağıran bir ilan yayınladı.

İlanda UEFA'nın Fenerbahçe'yi iki yıl Avrupa kupalarından men ettiği, ancak ne UEFA ne FIFA'nın gerekli raporların bulunmasına rağmen kişilere ceza vermediği vurgulandı. Trabzonspor kulübünden bağımsız bir organizasyon olan Turkish Anti-Corruption Platform tarafından verilen ilanın Türkçesi şu şekilde:

"Sayın UEFA Yetkilileri, Sayın FIFA Yetkilileri; CAS şunu söylemiştir: "Fenerbahçe, şikeden dolayı, UEFA kulüp turnuvalarından iki sene süresince ihraç edilmiştir." Fakat, Türkiye Futbol Federasyonu UEFA ve CAS kararlarına uymayı reddetmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'yi küme düşürmeyi reddetmiştir. UEFA Disiplin Müfettişinin; şikeye karışan şahıslara ceza verilmesini talep eden (31 Mayıs 2013 tarihli) raporuna rağmen, ne UEFA ve FIFA kişilere ceza vermiştir! Sonuç olarak: Şike faaliyetlerine karışan kişiler ve kulüplerin Türkiye Süper Ligi'nde mücadele etmesine müsamaha gösterilmektedir. UEFA ve FIFA sessizce izlemektedir. Neden? UEFA ve FIFA Tüzükleri'nin 2. maddesine göre, UEFA ve FIFA'nın amacı "Müsabakaların veya turnuvaların bütünlüğüne zarar verebilecek veya futbolun suiistimaline sebep olabilecek yöntem ve uygulamaları engellemektir." Futbol ailesi, UEFA ve FIFA'dan Türk futbolundaki şikeye karşı Sıfır Tolerans İlkesi'ni uygulamasını beklemektedir."

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FIFAFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİsviçreTFFTrabzonspor KulübüUEFAfutbol
Görüş Bildir