Shakespeare'in Yarattığı Efsane Karakterlerden Hangisisin?

146PAYLAŞIM

Tüm dünyada, tiyatro tarihinin en çok oynanan ve yayınlanan, üzerine dersler verilen oyun yazarı Shakespeare'in oyun kişilerinden hangisi senin karakter eşin?

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim.

Kadın
Erkek
Geçelim

2. Uzun zamandır hoşlandığın kişiyle ilk buluşman. Yemekler gelir gelmez telefonuna sarıldı ve yemeğin fotoğrafını paylaştı. Hangisi tam olarak sensin?

Ondan önce ben çekip paylaştım zaten.
Paylaşmak istiyorsa paylaşsın.
Benden ilk eksisini alır!
Bilemedim şimdi öyle bir durum olursa görürüz.

3. Yurt dışında okul kazandın ya da iş buldun. Gitmek için kimin ya da kimlerin onayını mutlaka alırsın?

Ben kendi kararımı kendim veririm.
Tabii ki ailemin.
Arkadaşlarımın.
Sevgilimin / eşimin.

4. Sadece şu 6 burç olsa, hangi burçtan olmak isterdin?

Aslan
Balık
Yengeç
Kova
Terazi
Başak

5. Şu devirde hangisi daha kıymetli?

Başarı
Aşk
Aile
Özgürlük
Dürüstlük
Sadakat

6. Bir sınava gireceksin. Arkadaşın ikiniz için bir sistem hazırlamış, birlikte kopya çekebileceksiniz. Sen kabul etmezsen o da kopya çekemeyecek.

Kopya çekeceksem kendi planımı kendim yaparım. Başkasına güvenmem.
Madem her şey hazır, arkadaşıma katılırım.
Çok önemli bir sınavsa olabilir.
Benim kafam çalışmaz öyle şeylere. Her şeyi daha da karıştırabilirim.

7. Sona yaklaşıyoruz. Şimdi Friends'ten bir karakter seç.

Monica
Chandler
Rachel
Joey
Ross
Phoebe

8. Son olarak efsane Shakespeare repliklerinden birini seç.

"Batacaksak kralla birlikte batalım!"
"Zaten dünya ne iyidir ne kötü, düşüncenize bağlıdır iyilik kötülük."
"Zevkine sınır tanımamak ruha yapılmış bir işkencedir."
"Kendini boşuna harcamış olur insan, Dilediğine erer de sevinç duymazsa."
"Güzelliğin doğruluktan daha iyi arkadaşı olabilir mi?"
Yarayla alay eder, yaralanmamış olan."
"Pek keyfim yok, ama olduğumdan başka görünerek avunayım bari"
Ah kalbim, ne dayanıklıymışsın! Hala çatlamayacak mısın?
"Gelgeç erkekler kendilerini dünyanın merkezi sanırlar."
"Zaman iki yüzlülüğün gizlediğini Nasıl olsa bir gün ortaya çıkarır."
"Hangi yara birdenbire iyileşmiştir?"
"Zeus alay edermiş, derler Sözünü tutamayan âşıklarla."

Antonio

Fırtına

Zirvede olmayı seviyorsun, gözün her zaman en tepede. Bu yolda gereken neyse yapmaktan asla çekinmiyorsun. Hatta tam anlamıyla gözün kararıyor, hedefinden başka hiçbir şeyi görmüyorsun.

Lady Macbeth

Macbeth

Güçlüsün, otoriteyi seviyorsun. Aslında öyle kendi halinde yaşayan birisin ama önüne fırsatlar çıktı mı asla kaçırmazsın. Bu yolda gereken neyse yapmaktan asla çekinmezsin. Hatta remen gözün kararır, hedefinden başka hiçbir şeyi göremezsin diyebiliriz.

Macbeth

Macbeth

Hem ailene hem tüm sevdiklerine karşı oldukça sadıksın ama çabuk gaza gelebiliyorsun. Çevrende olan biteni, karşına çıkan fırsatları göremeyebiliyorsun. Farkına vardığında da tamamen gözün kararıyor.

Romeo Montague

Romeo ve Juliet 

Tam bir aşk insanısın. Aslında aşık olmayı seviyorsun. Kısacası biraz şıpsevdisin. Birine aşık olman çok kısa sürüyor sonrasında hemen kendini kaybediyorsun ve aşkı dibine kadar yaşıyorsun.

Juliet Capulet

Romeo ve Juliet

Biraz masum, biraz çılgın, biraz da safsın diyebiliriz. Toplumsal kuralları, gelenekleri, kalıpları tanımıyorsun. Bir şeyi kafana koydun mu seni kimse durduramaz. Özellikle konu aşksa...

Desdemona

Othello

Son derece sıcak, yumuşak kalpli, biraz kırılgansın. Anaç bir yapın var, sevdiklerinin üzerine titriyorsun. Konu aşk olunca gözün hiçbir şey görmüyor, kural tanımıyorsun. Kendi halinde yaşamaya çalışsan da kendini hiç hesap etmediğin durumların içinde bulabiliyorsun.

Othello

Othello

Çabuk gaza gelmesen iyi insansın aslında. Saman alevi gibi çabuk parlıyorsun ama sönene kadar çok şeyi yakıyorsun. Çevrende biraz kıskanılıyorsun bu yüzden senin üzerine oynanıyor. Biraz daha dikkat, biraz daha sakin...

Kral Lear

Kral Lear

Son derece otoriter, dediğim dediksin ama biraz safsın. Etrafında dönen oyunları, dostu, düşmanı ayıramıyorsun. Böyle giderse başına çok iş alırsın, biraz dikkat...

Cordelia

Kral Lear

Son derece dürüst, doğal, harika birisin. Doğru bildiğin yoldan asla dönmüyorsun. Ağzın öyle iyi laf yapamıyor çünkü ihtiyaç duymuyorsun. Kafandaki neyse dilindeki de o. Başına ne geliyorsa hep bundan geliyor ya neyse sen böyle devam et.

Hamlet

Hamlet

Aslında son derece zekisin fakat çevrende olup bitenin farkına varamıyorsun. Farkına vardığında da bir şey yapmıyorsun. Birçok şey kuruyor, bir sürü plan yapıyor hiçbirini hayata geçiremiyorsun. Biraz hareket, biraz...

Ofelya

Hamlet

Ürkek, sessiz, yumuşak kalplisin. Çevrendeki herkesin fikirlerini kendi fikirlerinin ve isteklerinin üzerinde tutuyorsun. Birini kırmak yapabileceğin en son şey. Bu sebeple de hem kendini incitiyor hem de birilerinin seni incitmesine izin veriyorsun.

Katharina

Hırçın Kız

Biraz hırçın, biraz deli, biraz çekilmezsin. Standart kalıpların dışındasın. Özgürlüğüne düşkünsün. Seni ancak senden daha delisi durdurabilir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kayipjoker__

Hırçın Kız Biraz hırçın, biraz deli, biraz çekilmezsin. Standart kalıpların dışındasın. Özgürlüğüne düşkünsün. Seni ancak senden daha delisi durdurabilir!

kayipjoker__

Ofelya Ofelya Hamlet Ürkek, sessiz, yumuşak kalplisin. Çevrendeki herkesin fikirlerini kendi fikirlerinin ve isteklerinin üzerinde tutuyorsun. Birini kırmak yapabileceğin en son şey. Bu sebeple de hem kendini incitiyor hem de birilerinin seni incitmesine izin veriyorsun.

sunflower

Cordelia - Kral Lear Son derece dürüst, doğal, harika birisin. Doğru bildiğin yoldan asla dönmüyorsun. Ağzın öyle iyi laf yapamıyor çünkü ihtiyaç duymuyorsun. Kafandaki neyse dilindeki de o. Başına ne geliyorsa hep bundan geliyor ya neyse sen böyle devam et.

nurcii

aynen

juju-weasley

Cordelia Cordelia Kral Lear Son derece dürüst, doğal, harika birisin. Doğru bildiğin yoldan asla dönmüyorsun. Ağzın öyle iyi laf yapamıyor çünkü ihtiyaç duymuyorsun. Kafandaki neyse dilindeki de o. Başına ne geliyorsa hep bundan geliyor ya neyse sen böyle devam et.

orhan-ulusoy

Hamlet

Görüş Bildir