Sedat Peker'in Eskiden Ne Kadar Kilolu Olduğunu ve Hangi Ünlü İsme Sinirlenip Zayıfladığını Anlatıyoruz!

1.6bPAYLAŞIM

Sedat Peker'in isminin geçtiği her olay bambaşka bir sansasyon...

Sedat Peker, pazar günü YouTube üzerinden yayınladığı yeni video sebebiyle gündemin en çok konuşulan ismi oldu yine.

Videoda anlatılan konuları diğer içeriklerimizde bulabilirsiniz. Biz şimdi daha magazinel bir bakış açısıyla Sedat Peker'i inceleyeceğiz.

Sedat Peker'in gençlik fotoğraflarına baktığımızda elbette yaşın getirdiği değişiklikleri görüyoruz ancak çok daha radikal bir değişikliği var fiziksel olarak.

Bıyığının ve sakalının artık olmamasını bir kenara bırakırsak, Sedat Peker'in bir hayli kilolu olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Gazetelerde yer alan bu fotoğrafları o zamanlar belki bu kadar ilgimizi çekmiyordu çünkü Sedat Peker her pazar sansasyon yaratan videolar yayınlamıyordu.

Şu fotoğrafa ilk baktığınızda Sedat Peker demeniz biraz zaman alır. 1997 yılındaki bu fotoğraf, Adana Onbaşı Kebap'ın açılışında çekilmiş.

Zamanında o kadar kontrolsüz yemiş ki, tam 127 kiloya ulaşmış. Peki onun kilo vermesine sebep olan, daha doğrusu ters motivasyon yaratan isim kim biliyor musunuz? Fatih Altaylı!

Bu kilo verme olayının nasıl başladığını, Sedat Peker 2006 yılında Tempo Dergisine şöyle anlatmış:

"Bu satırları yazarken gülüyorum ama o zamanlar gerçekten ciddi kompleksler yapmıştım. Beni tanıyan hiç kimse yanımda yaş muhabbeti yapmazdı. Yapan da zaten yanmıştı. (Bana çocuk mu demek istiyor acaba der başlardım). İşte ben bu psikolojide hem grubun sözcülüğünü yapıyor hem de bu kompleksimle uğraşıyordum. Ayrıca yaşamda başarılı olacağım diye iddia sahibiydim. Sakalım bıyığım çıktıktan sonra bir daha hiç kesmedim. Midem çatlayana kadar inanın kusana kadar yerdim, büyük adam gibi görünmek için. Öyle bir kültürde yaşıyorduk ki cesaretiniz aklınız varsa üstün meziyetleriniz 2.planda, görüntünüz 1.planda ne yapsaydım, bende 127 kiloluk, sakallı, bıyıklı bir adam oldum. Yurt dışından 1998’de geldiğim zaman tutuklanıp cezaevine girince bir gün radyo dinlerken Fatih Altaylı benden bahsediyor ama o an ismimi hatırlamıyor tarif ederken “-hani şu kilolu olan adam gibi bir şey” diye söyledi. Aynanın karşısına geçtim, o an yıkıldım ben resmen çocukluk kompleksimin kurbanı olmuş yani farklı bir adam olmuştum. Zaten artık görüntüm değil aklım ön planda olmalıydı 3 ayda 47 kilo vererek 80 kiloya indim ve halen daha bu kilomu koruyorum. Değişken biri miyim derken fiziksel olarak bir daha böyle bir şey inşallah yaşamam, ama ruhsal olarak değişime devamlı açığım. Zaten bu değişmeyen kuraldır, ya değişime ayak uydurursun ya da yok olursun. Tabiat bu kanunu tüm canlılara torpil yapmadan eşit olarak uyguluyor. Tüm bunları bilip de değişime direnmek aptallık olurdu herhalde."

Kilo vermesinin dışında Peker'in yüzüne botoks yaptırdığı da hep iddia edildi. Bu değerlendirmeyi işin uzmanlarına bırakıyoruz. Kendisinin ise botoks iddiaları için verdiği cevabı en sonda göreceksiniz.

Sedat Peker'in botoks iddialarına cevabı da 2019 yılında böyle olmuş.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Metin Külünk, Sezgin Baran Korkmaz, Demirören... Sedat Peker 9. Videoda Neler Anlattı? - onedio.com
Metin Külünk, Sezgin Baran Korkmaz, Demirören... Sedat Peker 9. Videoda Neler Anlattı? - onedio.com
Sedat Peker Videolarının Neden Yasaklanmadığını Söyledi: 'Twitter, Instagram, YouTube Savunmamızı İstedi' - onedio.com
Sedat Peker Videolarının Neden Yasaklanmadığını Söyledi: 'Twitter, Instagram, YouTube Savunmamızı İstedi' - onedio.com
Peker'den Para Alan Milletvekili İddiası AKP'yi Karıştırdı: Şentop'un, Soylu'ya Yazısı 'Rahatsızlık' Yarattı - onedio.com
Peker'den Para Alan Milletvekili İddiası AKP'yi Karıştırdı: Şentop'un, Soylu'ya Yazısı 'Rahatsızlık' Yarattı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Burun estetigide cok yakismis 😙

kartalicekaras1

aga be çökmüş adam baya yakisikliymis gencken gozlerine düştüm desem yalsn olmaz 🙄😁😉

theghost

Ya şimdi pablo escobar içinde halkına sor kahraman derler niye gariban kesime akıl almaz yardımlar yaptı ama bu onun kötü birisi olduğunu değiştirmez ki çocukları yazdıkları kitap babamız filmler ve dizilerde bahsedildiği gibi iyi birisi değil di derler.Şim bizimde burda aynısı belli bir kitleye sor kahraman ama bilen kişilerde ve kendiside söylüyor ki zamanında çok kötüydüm diye,bir nevi günah çıkarma ayini gibi bir şeyler oluyor

onepunch

Anti Hero diyorlar. Zaten Sedat Peker ben temiz birisiyim iddiasında bulunmadı, günahkârım dedi

filter

Botokslu olan diğer karanlık mafyamiz değil miydi ya? Geldiğimiz hâle bak. Konuştuğumuz şeye bak. Hangi mafyamiz kilo kompleksi yaşamış hangisi botokslu. Benim de aklim gitti artık

deneri

Sedat Peker ciddi komplekli bir adam ve aşırı hırslı. Narsist mükemmeliyetçi ve insanların kendisi hakkında ne düşündüğüne inanılmaz takan biri.Videolarında sürekli ''kızım için'' deyip durmasının sebebi kahraman gibi ölmek istemesi. Kitaplara konu olan biri olmak istiyor iyi ve yüce anılmak istiyor. Pablo gibi El chapo gibi filmleri olsun ''vaktiyle bir peker varmış'' şekline anılmak istiyor. Son videosunda aslan avı diyor yani ''evet bende yıllarca kötü şeyler yaptım bunları size anlatıp günah çıkartmak istiyorum ve beraber zamanında saf tuttuğum adamlarla anılmak istemiyorum benim kahraman olmama izin verin'' diyor resmen.

Gizli Kullanıcı

Kesinlikle cok iyi analiz etmişsin 👍👍

Görüş Bildir