Seçil Öğretmenin Hayali Öğrencileri Sanatla Buluşturdu

-

Mardin'de görev yapan müzik öğretmeni, daha önce hiçbir sanatsal faaliyete katılmayan öğrencileri için "sanat sokağı ve müzik odası" oluşturdu.

aa.com.tr

Mardin'de görev yapan müzik öğretmeni Seçil Seda Bozkurt, daha önce hiçbir sanatsal faaliyete katılmayan öğrencileri için sanat sokağı ve müzik odası kurdu.

Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök Ortaokulu'nda müzik öğretmeni olan Bozkurt, hayalini kurduğunu müzik odasına kavuşmak için "Bir Seçil Seda Bozkurt Hayali" başlıklı proje hazırlayarak bazı kurumlardan destek talebinde bulundu.

Bozkurt, BJK Beylikdüzü ve BJK Büyükçekmece basketbol okulları, Atabey Basketbol Kulübü, West İstanbul Marina, Mustafa Kemal Çokşen RitimArt Müzik Grubu'nun yardımlarıyla 2 ay süren çalışma sonunda, öğrencileri için hayal ettiği sınıfları oluşturdu.

Öğrencilerin yeteneklerinin gelişmesi için çeşitli müzik aletleriyle donatılan sanat sokağı ve müzik odasının hizmete açılması için tören düzenlendi. Müzik öğretmeni Bozkurt, törende yaptığı konuşmada, proje hakkında bilgi vererek hayalini gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha önce hiçbir sanatsal faaliyete katılamayan öğrencileri sanatla buluşturmayı amaç edindiklerini aktaran Bozkurt, "Şu an bunun heyecanını yaşıyorum. Burada okuyan çocuklar bir operaya bir sanatsal faaliyete bir sergiye gidemiyorlar. Bütün sanatsal faaliyetleri bir arada yapmak için böyle bir oluşum sergilemek istedim" diye konuştu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüİstanbulMardinŞehitmüzik
Görüş Bildir