Görüş Bildir
Haberler
Schumacher'in Geçirdiği Kazanın Detayları Ortaya Çıktı

Schumacher'in Geçirdiği Kazanın Detayları Ortaya Çıktı

Batuhan
08.01.2014 - 14:17

Schumacher'in Geçirdiği Kazanın Detayları Ortaya Çıktı

Michael Schumacher’in kazasını soruşturan Savcı, önemli açıklamalar yaptı.

Fransa Alpleri’nde kayak yaparken pistten çıkıp kaza geçiren ve hayati tehlikesini henüz atlatmayan efsane Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in kazasını soruşturan Savcı, önemli detayları kamuoyuyla paylaştı. Açıklamalar şöyleydi:

“Eğer böyle bir kazayı kim geçirseydi aynı soruşturmayı yapardık. Bu Schumacher’e özel bir durum değil. Şu anda kazanın nasıl geliştiğini biliyoruz. Her kış 50’ye yakın böyle kaza oluyor. Çok detaylı bir araştırma yaptık.

Schumacher’in kaskının üzerindeki kameradaki görüntüleri alıp dikkatlice inceledik. 3700 metre yükseklikte bu kazaya uğradı. Kendisinin çok iyi bir kayakçı olduğunu biliyoruz. Bunu herkes söylüyor. Kayaklarından biri kayaya çarpıp ayağından çıkıyor ve tek kayakla giderken başını kayaya çarpıyor. Bu kaya pistten 8 metre uzaklıktaydı. Düştükten sonra pistten 9 metre uzaklıkta bulundu. Kameradaki görüntüleri izlemeye devam ediyoruz. Elimizdeki bilgileri bu görüntüler doğruluyor.

Bu görüntüleri kazayı yeniden canlandırmak için kullandık. Schumacher’in şu anda kesin olarak nasıl kaza yaptığını biliyoruz. Görüntüleri basınla da paylaşacağız.

Elimizdeki görüntülere bakarak Schumacher’in süratini kestirmemiz zor. Ancak edindiğimiz bilgilere göre, çok iyi bir kayakçı olduğunu bildiğimizden bu süratlerde normal bir pistte kaza yapmadan kayabileceğini düşünüyoruz. Soruşturmamız sürecek.”

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/formula-1/sch...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın