Görüş Bildir
Haberler
Schumacher'den Üzücü Haber

Schumacher'den Üzücü Haber

Ulaş
21.06.2014 - 10:56 Son Güncelleme: 21.06.2014 - 14:40

İsviçreli uzman nörolog Dr. Erich Riederer, komadan çıkan Alman pilotun sağlık durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, 'Schumacher artık yatalak kalacak ve hayatı boyunca başkalarının yardımına muhtaç olacak' dedi.

Schumacher'in beyninde 'kalıcı hasar' bulunduğunu vurgulayan Riederer, 'Önümüzdeki üç ay içinde yardım almadan tek başına oturmayı başarması ve 6 ay içinde tekerlekli sandalye kullanabilmesi başarı sayılır' ifadesini kullandı.

Efsane pilotun 6 ay gibi uzun bir sürenin ardından komadan uyanmasının inanılmaz bir başarı olduğunu belirten Dr. Riederer, 'Bu durum Schumacher için gerçekten de olumlu ama ailesi için daha da önemli' değerlendirmesini yaptı.

Michael Schumacher, Fransa Alpleri'nde 29 Aralık 2013 tarihinde kayak yaparken düşmüş ve başını kayaya çarparak, ağır yaralanmıştı. Kazanın ardından Fransa'daki Grenoble Hastanesi'nde ameliyat edilen Schumacher'e ocak ayı sonunda verilen narkoz azaltılmış ve yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti.

Schumacher’in menajeri Sabine Kehm, 16 Haziran'da yaptığı açıklamada, efsanevi pilotun komadan çıktığını ve Grenoble Hastanesi'nden taburcu edilerek uzun rehabilitasyon süreci için tedavisine Lozan Üniversitesi Hastanesi'nde devam edileceğini ifade etmişti.

  • CNN Türk
Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/spor/for...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0