Görüş Bildir
Haberler
Samsung'un Yeni Akıllı Telefonları Su Geçirmez Olacak

Samsung'un Yeni Akıllı Telefonları Su Geçirmez Olacak

Caner
12.02.2014 - 19:11

Samsung'un Yeni Akıllı Telefonları Su Geçirmez Olacak

Samsung'un gelecek yeni akıllı telefonları üzerinde projeler geliştirdiği ortaya çıktı. Gelen bilgilere bakılırsa şirket bundan sonraki amiral gemi medellerini su geçirmez bir yapıyla üretecek.

Son zamanlarda su geçirmez akıllı telefonların çoğalması mobil pazarında 2014 yılında daha fazla su geçirmez ürünler görebileceğimiz anlamına geliyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung'un su geçirmez Galaxy S5 varyantı üzerinde çalıştığı ipuçlarını vermiştik. Şirket bu hareketi ile Galaxy S5 satışlarını %20-%30 oranında arttırmayı hedefliyor. Peki, bu iddiaların ne kadar gerçeklik payı var? Kore medyasından gelen heberlerin ayrıntılarını aşağıda özetlemeye çalıştık.

LDS anten IMA anten

Bugün Kore medyası Samsung'un gelecekteki cihazların oluşturulması için anten teknolojisi üretimi yapan firmalarla işbirliğine varmış durumda. Hatta şirketin şuan ki cihazlarında kullandığı LDS (Kalıp dışı) antenlerin kullanımını göz önünde bulundurarak 5 milyon LDS ünitesini iptal etmiş. Koreli dev 5 milyon LDS anten yerine IMA anten siparişi vermiş. İddiaya göre daha fazla toz ve su geçirmez Galaxy S5 modeli için bu planın uygulandığı söyleniyor. Ayrıca kaynaklar su ve toz geçirmez yapının Samsung'un tüm premium akıllı telefonlarının 'temel özelliği' olacağını iddia ediyor.

Şimdi bu anten yapılarının ne anlama geldiğini açıklamaya çalışalım. LDS anten yapısı, üreticilere ince cihazlar oluşturmasına fırsat verirken, aynı zamanda su geçirmez bir akıllı telefon oluşturmayı engelliyor. Öte yandan IMA anten yapısı ise su sızdırmaz cihazlara izin verir ancak, kalıp içi antenler genellikle kalın bir yapı oluşturduğu için akıllı telefonlarda haliyle biraz kalın olacaktır. Buna en iyi örnek olarak Galaxy S4 ve S4 Active modelini gösterebiliriz.Bu arada son gelen bilgilere göre Samsung'un IMA antenleri için Daesan Elektronik firması ile anlaşmaya vardığı söyleniyor.

teknolojioku

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/sam...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın