Saldırı Sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Açıklama: 'O Şehitler 82 Milyonun Şehididir'

 > 
177PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluAnkara'da katıldığı şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası geldiği CHP Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Olayın 'köye dışarıdan gelenlerin tezgahı' olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Şehidin cenaze namazı bile doğru dürüst yerine getirilmedi' ifadelerini kullandı.

CHP lideri şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası CHP Genel Merkezi'ne gitti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Şehit Cenazesinde Saldırı - onedio.com
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Şehit Cenazesinde Saldırı - onedio.com

Kılıçdaroğlu burada yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu👇

'82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım'

CHP lideri konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 

"Hiç kimse unutmasın. Kuruluş ve kurtuluşun partisi olan CHP’nin genel başkanıyım. Kuvayı milliyecilerin partisinin genel başkanıyım. Hiçkimse unutmasın. 82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım. PKK saldırısına uğramıştım aynı salıdırının benzerine uğradım. Sanıyorlar ki geri atacak, bir milim geri atmayacağım. Bu ülkenin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz. Bu ülkenin çakıl taşını bir kişiye vermem. Canını verecek kişi varsa onun adı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Şehitler bizim onurumuzdur. Hepimizin yüreğinde acı duyulur. Yüce bir mertebe olduğunu hepimiz biliriz. Benim Şehit cenazesine gitmemi istemiyorlar. Katılacağım. O şehitler 82 milyonun şehididir."

'Bunların şehide, namaza, inanca saygısı yoktur'

Yaşanan olayların şehidin ailesini üzdüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit ailesi üzüldü. Bunların şehide, namaza, inanca saygısı yoktur. Bunlar müslüman da değildir. Namaz kıldırmadılar. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Ben Mehmetçik babasıyım. Şehitler ölmez vatan bölünmez, bu bizim şiarımızdır. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Afrin’de var şehidimiz. Biz şehitler arasında ayrım yapmadık. Şehit 82 milyonun onurudur. Bu ülkenin harcında yüzbinlerce şehidin kanı vardır. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldır mıyorsunuz?"

'Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır'

Şehide yapılan saldırıya üzüldüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, hakkı hukuku, adaleti savunanların daima saldırıya uğradığını söyledi ve şöyle devam etti:

"Beni üzen durum şudur. Saldırıya uğradım diye üzülmedim. Hakkı hukuku, adaleti savunanlar tarihin her döneminde saldırıya uğramışlardır. Feriştahları da gelse savunacağız. Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır. Cenaze namazı doğru dürüst kılınmadı. Anne, baba acılıdır. Dışarıdan gelenlerin tezgahıdır. Ne yaparlasa yapsınlar bizi yıldıramazlar. Benim için darağaçları kurdular, her türlü tehdit de bulundular. Bir canım var; bu ülkenin bekası, huzuru, kalkınması için, çocukların mutlu olması için bir can gerekiyorsa o canı vermeye hazırım. Hiçbir saldırı bizi yıldıramaz. Bu ülkeyi büyütmek zorundayız. Ne yaparsanız yapın asla vazgeçmeyeceğiz."

'Birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz'

'Birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz' diyen CHP lideri, 'Bu ülkeye bahar getireceğiz, ülkenin her karışında bahar olacak. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi diyoruz, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk diyoruz.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir