Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sakallı Erkeklerin Sahip Oldukları Karizma ile Kadınları Daha Çok Etkilemelerinin 20 Haklı Nedeni

 > -
Abone ol

Son yıllarda ilkel görünümlü ve güçlü erkeklerden hoşlanma modası kadınlar arasında gittikçe yükselmekte. Anneler kızlarının 'adam gibi' görünen ve maddi kazancının yerinde olduğu görünüşünden de belli olan erkeklerle evlenmelerini isterken, çağımız kızları sakallı ve tarz erkeklerden hoşlanma eğilimi gösteriyor.

Çekiciliği ile birlikte, sakallı bir erkeklerin tercih edilmesinin ardından birçok neden var. Bu nedenler kişiden kişiye farklılık göstermesine karşın birçok durumda geçerli ve bu nedenle, onları bir genelleme altında listelemek yanlış olmaz. 

Sakal bir erkeğin yüzünün ortasında beliren devasa bir dünyadır ve bir kadının dikkatini çeken ilk şeydir. Öyle görünüyor ki ilerleyen yıllarda bir kız arkadaş isteyen her erkeğin sahip olmak zorunda olduğu bir şey haline gelecek sakal.

İşte kadınların sakallı erkeklerden hoşlanmalarının ve onlarla birlikte olmak istemelerinin ardından yatan 20 mantıklı neden;

Kaynak: http://elitedaily.com/dating/reasons-why...

1. Sakal bir erkeği kuvvetli ve erkeksi gösterir.

Sakallı bir erkek her zaman için bebek yüzlü bir erkekten daha seksidir. Kadınlar erkeksi bir görünümü olan ve kuvvetli erkekleri beğenir.

Bazen kadınlar sert bir erkek dokunuşuna ihtiyaç duyar ve sakallı bir erkeğin varlığı bu durumu çözer. Sakallı bir erkek çıplak elleriyle dağın başına evini yapabilecek ve orada hayatını sürdürebilecek gibi görünür. Kadınlar bu doğal ve yabani gücü hissederler. Bu nedenle sakallı bir erkek her zaman kadınlar tarafından farkedilir ve arzulanır.

2. Sakallı bir erkeği öpmek daha zevklidir.

Sakallı bir erkekle öpüşmek kadınların içini gıdıklar ve bu çok hoşlarına gider. Ücretsiz bir masaj gibidir. Sakallı bir erkekle birlikte olmanın agresif ve çekici bir tarafı yok değildir.

3. Sakallı bir erkek aşağı doğru indiğinde kadınların zevkten başı döner.

Kadınlar vücutlarında sakallı bir bir yüzün gezinmesine bayılırlar. Özellikle siz aşağıya indikçe ve sakalınızla onların bedenini okşadıkça, kadınların içi erir ve buna asla karşı koyamazlar.

4. Sakallı erkekler takım elbiseyle çok karizmatik görünürler.

Aslında sakal ve takım elbise bir zıtlık oluşturur. Oldukça modern ve şık bir takımın üzerinde ilkel ve güçlü bir erkeğin sakallı yüzünü hayal edin. İşte bu zıtlıktan ortaya bir muhteşemlik çıkar ve erkeği inanılmaz çekici bir hale getirir. Takım elbiselerin sakallı erkeklere daha çok yakıştığı bir geçektir.

5. Sakalları okşamak çok eğlencelidir.

Erkekler köpek gibidirler. Okşanmak ve kaşınmak hoşlarına gider. Eğer sakallı bir sevgiliniz varsa, bu sakal sizin yeni evcil hayvanınız demektir. Boş ve düz teninin yerine, yumuşak sakallarını ve iniş-çıkışlarını okşamak sizin de daha çok hoşunuza gidecek.

6. Sakal bir erkeği sıcak tutar.

Sakal bir erkeğin yüzü için süveter gibidir. Soğuk kış ayları geldiğinde sakallı erkekler 'yüzüm üşeyecek' diye endişelenmezler çünkü bilirler ki onları koruyacak bir sakalları var. Gerektiği durumlarda bu sakaldan kız arkadaş da faydalanır.

7. Sakallı bir erkek sizi isyankar günlerinize geri götürür.

Sakal kavramı uzun bir süredir 'kötü adam' kimliği ile özdeşleştirilmiş durumda. Lise yıllarının hemen sonrasını düşünün, bu dönemde sakal bırakan bir kişi muhtemelen motora biniyordu, dövmeleri vardı ve ailesine sorun çıkarıyordu. 

Hayatınızın ilerleyen yıllarında sakallı bir erkekle birlikte olursanız, gençlik günlerinden kalma o isyankar atmosferi yeniden yakalarsınız fakat gençken karşılaştığınız zorluklar bu sefer hayatınızda yoktur.

8. Sakallı erkekler daha sağlıklı.

Son dönemde ileri sürülen bilimsel bulgulara göre, sakallı erkekler diğerlerine göre daha sağlıklı. Southern Queensland Üniversitesi'nin konu ile ilgili yayınladığı bir araştırmaya göre, sakal UV ışınlarını %90 oranına kadar engelleyebiliyor ve bu cilt kanseri riskini düşürerek yaşlanma sürecini yavaşlatıyor.

9. Sakallı erkeklerde 'ormancı seksiliği' vardır.

Ormancı seksiliği son dönemlerde Amerika'da popüler hale gelmiş olan yeni bir tarz ve her geçen gün daha da popüler olmakta. Ormancı seksiliği, bir erkeğin iri olması ve sanki eline baltasını alıp ormana dalacakmış gibi bir tarza sahip olması anlamına geliyor. Sakal ise bu tarzın vazgeçilmez bir parçası. İnsanın vahşi doğasını ortaya koyan ve erkeğin gücünü ön plana çıkaran sakal, erkeklere ormancı havası katarak kadınların dikkatini çekiyor.

10. Sakal bir erkeği daha olgun gösterir.

Sakallı bir erkek, sakalsız haline göre her zaman daha olgun ve ciddi görünür. Kadınların kendilerinden daha yaşlı ve görüp geçirmiş erkeklerden hoşlanmak gibi bir iç güdüleri olduğu söylenebilir. Bu nedenle, sakallı bir erkek her zaman daha iyi bir seçim olacaktır.

11. Sakal cinsel gücün ve bilgeliğin simgesidir.

Taraihsel olarak bakıldığında, insanın yüzünde büyüyen bu kıllar bilgelik ile özdeşleştirilegelmiştir. Sakalını uzatabiliyor olması bir erkeğin bilgeliğe ulaşmak için arşınlaması gereken yolda emin adımlarla yürüdüğünün bir simgesidir.

12. Sakal bir erkeği gizemli hale getirir.

Sakallı bir erkek kendinden emin görünür ama aynı zamanda karanlık bir gizemi de barındırır. Sakallı erkekler kadınlar için her zaman gizemli ve seksi kalmaya devam edecektir.

13. Diğer erkekler sakallı bir erkeğe saygı gösterir.

Atasözlerimizde bile kendine yer bulmuş olan bu gerçek sakallı bir erkeğin çevresinden ve özellikle diğer erkeklerden saygı gördüğünü gösteriyor. Sakal saygı ister ve sakalsız erkekler buna uyar. Sakallı bir erkeğin çevresine yön verebilecek ve liderlik edebilecek bir havası olur.

14. Sakallı bir erkek sabırlı demektir.

Eğer bir erkek sakalını uzatmak için geçmesi gereken zamana dayanabiliyorsa, bu durum, b erkeğin sabırlı bir erkek olduğunu ve hayatının birçok noktasında istediği şeyi elde etmek için gereken sabrı göstereceğinin kanıtıdır. Bu tip erkekler aceleci değildir ve yüzeysel ilişkileri sevmezler. Kadınların da istediği budur ve sakal bunun en güzel simgesidir.

15. Sakal bir erkeğin bağlılık duygusu olduğunu gösterir.

Öyle demeyin, bir sakala bağlılık göstermek oldukça zor bir meseledir. Kadınların saçlarına gösterdiği bakımın belki de daha fazlasını erkekler sakallarına göstermek zorunda kalırlar. Taranmaları, düzleştirilmeleri ve şekillendirilmeleri gerekir sakalların. Bu nedenle, sakalı olan bir erkek kendine bakmayı bilen ve dolayısıyla birlikte olduğu kadına da bakacak erkektir.

16. Sakallı bir erkek basmakalıp değildir.

Sakallı bir erkeğe istediğiniz yakıştırmayı yapabilirsiniz ama onun için asla basmakalıp tanımlamasını yapamazsınız çünkü değildir. Bir erkeğin ilginç bir sakala sahip olması, o erkeğin sıradışı şeyleri denemekten korkmadığını ve kendine has bir tarz yaratmak istediğini ortaya koyar.

17. Boş vakitlerinizde onun sakalını farklı şekillere sokup eğlenebilirsiniz.

Bir sakalla yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Sakalları dilediğiniz gibi süsleyebilir ve şekilden şekile sokabilirsiniz. Bu tarz bir eğlence yapılabilecek en hipsterca şey olabilir ama çok zevklidir. Eğer sakallı bir erkeğe sahipseniz, bu zevke varabilirsiniz.

18. Sakal belli bir çağa ait değildir, klasiktir.

Sakallı bir erkek her zaman klasik olarak kalacaktır. Tıpkı Hemingway gibi, sakallı bir erkek zamanın kendisi kadar eski bir hikayedir ve hep anlatılacaktır.

19. Sakallı erkeklerin evlerinde her zaman düzleştirici bulunur.

Sevgili kadınlar; bir erkek arkadaş düşünün ki onun evine kendi düzleştiricinizi getirmek zorunda değilsiniz. Kadınlar için bulunmaz bir şeydir bu ve sakallı erkeklerde buna sahip olma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

20. Bir erkeğin sakallı olması büyük bir alete sahip olması gibi bir şeydir.

Bundan ne isterseniz onu anlayın ama bazı kadınların devasa sakala sahip bir erkek gördüklerinde ilk akıllarına gelen şeylerden biri bu erkeğe 'bahşedilmiş' olduğudur. Güce ve erkeksiliğe sahip olan bir erkek, iç güdüsel olarak hepimizi harekete geçiren üreme arzusuna da bir göndermede bulunur ve bu konuda da diğer erkeklerden daha iyi olduğunun sinyalini verir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ysn.bstn

En popüler saç modelleri, bayanların en çok sevdiği sakal modelleri ve yüz şekillerine göre sakal modellerini yazımızda görsel seçenekleri ile inceleye bilirsiniz.

oguz-dagli

bunu sakal sikmiş

tc-meric-tensi

Uni deki parasiz gunler haric sakal birakmadim. Zaten iki gunden sonra kasinmaya basliyor ne kadar bakarsan bak. Boyle kil yumagi gibi, adamin kendi gorunusune guveni yok ki killarin ardina sakliyor yuzunu. :D

vedat-kokmen

selam kızlar :D

erkan-aslan

amk sakalım çıkıyor diye depresyona girmiştim lan hiçde sevmemişimdir, kaşıntıdan öldürüyor adamı.

Görüş Bildir