RTÜK'ün Gözü Oya ve Serhan'da! Milletçe Çarpık İlişkilere Aşina Olduğumuzun Kanıtı 17 Dizi

2.4bPAYLAŞIM

Günlerdir yayınlandığı günde en çok dikkat çeken dizi olmayı başaran Ufak Tefek Cinayetler hakkında aslı olmayan bazı haberler yayınlanıyor. RTÜK'e dizinin karakterlerinden Oya ve Serhan'ın yaşadığı yasak aşk ile ilgili çok şikayetin geldiğini ve para cezalarının söz konusu olduğu söylentileri dolaşıyor. Bunun gerçekleri yansıtmadığını belirtelim. Peki onlar istisna mı? Tabii ki hayır...

2017'nin en popüler dizilerinden Ufak Tefek Cinayetler'in karakterlerinden Oya ve Serhan, birbirlerine deli gibi aşık.

Aşkları ne kadar büyükse, engelleri de bir o kadar dev. Serhan, Oya'nın lise arkadaşı Merve ile evli ve bir de kızı var.

Merve'nin ne kadar kötü kalpli olduğunu ve evliliklerinin de yapaylığını biliyoruz. Yine de bu ilişkinin onaylanmaması çok doğal.

Bunun bir senaryo olduğu ve ekranda her dizinin 'aldatma' temasını içerdiği unutuluyor.

Kaldı ki her bölümde de karısını aldatıp genç bir kızla beraber olmaya başlayan Mehmet'in pişmanlığını izliyoruz.

Biz de son bölümüyle beraber iyice göz dikilen bu ilişkiden yola çıkarak, Türkiye'nin en sevilen dizilerindeki çarpık ilişkilere göz atalım dedik.

1. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Hızır'ı, dizinin bütün çapkınlığını bünyesinde toplamış gibi. Karısı Meryem'i defalarca aldattı ve bu "aşk"ları yaşarken de karısını bırakmadı.

2. Aynı gün yayınlanan 'Kadın' dizisinde de, ablasının kocasına aşık olup onu iftirayla linç ettiren bir kardeş var. İki kardeş aynı adama aşık.

3. Yılların dizisi Çocuklar Duymasın'da da, kendisinden hoşlanan genç kadının ilgisine karşılık veren Haluk'u izledik.

4. Siyah İnci bambaşka. Hazal ve Kenan nişanlıyken, Hazal bir tecavüze uğruyor. Tecavüzcüsüyle de evlenince, Kenan intikam almak için evlendiği adamın kız kardeşiyle evlenip aynı eve geliyor. Evin içinde birbirlerini kovalıyorlar...

5. Kızlarım İçin'de de annesini sevgilisiyle yakalayınca beynini dağıtıp, sonra babasının hapse girmesine izin veren bir genç kızımız var. Şimdi de parayı 'kolay yoldan' bulma derdinde.

6. O Hayat Benim'de her iki kardeşle de beraber olan bir adam izlemiştik. Ve sayısız aldatma...

7. Ömre Bedel'i hatırladınız mı? Evlendikten hemen sonra tehdit edilip biriyle beraber olmak zorunda kalan kadının, ondan hamile kalıp kocasına söylememesini peki? Sonra görümcesiyle tecavüzcüsünün evlenip aynı eve geldiğini? Siyah İnci'nin bir değişiği.

8. Fi'de ise Duru karakteri sevgilisi Deniz'i Can Manay'la; sonra da kocası Can Manay'ı eski sevgilisi Deniz'le aldattı. Karmaya bırakmadan kendi hallediyor.

9. Ezel Eyşan'a aşık, fakat Cengiz'le evli. Ezel önce Eyşan'ın kardeşi Bahar'la öpüştü, sonra da Eyşan'la. Kardeşlere dokunmasak 😢

10. Kaderimin Yazıldığı Gün ise olayı bambaşka bir noktaya taşımıştı. İnsan karısını taşıyıcı anneyle aldatır mı? Oluyormuş demek.

11. Öyle Bir Geçer Zaman Ki deyince aklınıza ilk olarak Ali Kaptan'ın karısı Cemile'yi göz göre göre Caroline ile aldatması gelir.

12. Ama kardeşinin karısı Aylin'e aşk besleyen ve hatta kardeşi ölünce onunla evlenen Soner'i de unutmamak lazım.

13. Bu ekip beyin yaktı beyin. Nasıl unutulur Kavak Yelleri'nin aynı arkadaş grubu içinde sürekli değişen çiftleri!

Ha bir de Efe'nin abisinin sevgilisine aşık olması var.

14. Kuzey ve Güney kardeşler, ortak aşkları Cemre'ye bakıyorlar. Az mı düştü kardeş kardeşe...

15. Kardeş deyince Necla ve Leyla'yı birbirine düşüren Oğuz'u hatırladık. Zaten Yaprak Dökümü başlı başına bir çarpık ilişki ağacıydı.

16. Bu artık kör göze parmak mı olur, ne dersiniz? Amcasının karısı ve aynı zamanda eski sevgilisinin kardeşine aşık bir Behlül vardı. Sonra da amcasının kızıyla evlenmişti. Onu da birkaç kez Bihter'le aldattıktan sonra...

17. Ve Eve Düşen Yıldırım... Yanına yerleştiği akrabalarını, kuzenlerini kendine aşık etmesini anlatan bir diziydi. İsmiyle müsemma.

Tüm bunlar yaşanmışken Oya ve Serhan üzerinden bir RTÜK kararı beklemek pek yersiz olur değil mi?

Üstelik yukarıdaki diziler de dahil olmak üzere, hepsi hikaye ve hiçbiri 'örnek alınması gereken' şeyler olarak lanse edilmiyor.

Hem de racon kesmeyip kafa kesenlerin senelerce kol gezdiği bir ekranda.

Bu da Ay Yapım'ın konu ile ilgili açıklaması...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eastking

her hafta ne kadar para yatıyor bu diziden onedioya acaba? her hafta diziyle ilgili en az 1 haber mk

aleyna..

Kesinlikle dizilerin konuları gün geçtikçe çirkinleşiyor ama şu da bir gerçek Türkiye'de entrika,heyecanın yüksek olduğu diziler tutuluyor ve yapımcılar da bunu çok iyi biliyor ve ben iki üç dizi izleyince insanın karakterinin değişeceğini düşünmüyorum tabii karakterliyse

alp_er

grup sever milletiz belli. manga, gece yolcuları, gripin, mor ve ötesi, duman bi de bu dizilerdeki grupları katarsak kesin grup seviyoruz.

Gizli Kullanıcı

dizi izlendiğinden göze batmış işte..aşkı memnu da bitmeseydi kaldıracaklardı,ondan bitirdiler.yoksa izlenen dizinin türkiyede bittiği pek görülmemiştir..

Gizli Kullanıcı

RTÜK' de Sauron'un gözü gibi fıldır fıldır :DDD

Görüş Bildir