Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Robert Fisk: 'Suriye Ordusunu Zayıf Sananlar Yeniden Baksın'

 > 
114PAYLAŞIM

İngiliz Independent gazetesinin Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Rusya’dan aldığı hava desteğiyle kendini toparlayıp kara harekatları başlatan Suriye ordusunun, Ortadoğu’daki Arap ülkeleri arasında en güçlü ordu haline gelebileceğini belirtti.

Ortadoğu uzmanı Robert Fisk, dünya kamuoyunun Rusya’nın Suriye’de gerçekleştirdiği hava operasyonlarını tartışmaya devam ederken, devletini koruyan Suriye ordusunu unuttuğunu ifade etti.

Henüz birkaç ay öncesine kadar asker ve silah bakımından oldukça yetersiz olan Suriye ordusunun şimdi taarruza geçtiğine dikkat çeken Fisk, Batı basınında bu yılın başında yer alan haberlerde ise Suriye ordusunun gücünün tamamen sıfıra indirildiğinin ve Devlet Başkanı Beşar Esad’ın da ‘son günlerini’ yaşadığının ifade edildiğini hatırlattı.

RUSYA’NIN OPERASYONLARI HER ŞEYİ KÖKTEN DEĞİŞTİRDİ’

Suriye’de rejimi değiştirmek için klişe ordumuzu devreye soktuk. Suriye ordusunun karada kaybettiğini ileri sürdük ve Esad’ın devleti sanki dönüşü olmayan noktaya ulaşmış gibi davrandık” eleştirilerini getiren saygın gazeteci, Rusya hava operasyonlarının bu tabloyu kökten değiştirdiğini kaydetti.

Fisk, Rusya’dan destek alan Suriye ordusunun ülkede yıllardır süregelen iç savaşta zafer kazanıp ülkesinin toprak bütünlüğünü koruması halinde, tüm Ortadoğu bölgesinin en deneyimli, en sert ordusu haline gelebileceğini ifade etti.

Sputnik News

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir