ÖSYM Resmi Hesabının Cinsel İçerikli Videolar Paylaşan Hesabı Takip Etmesi Goygoycuların Diline Düştü

-
Abone ol

Biliyorsunuz Twitter'da garip gündem yaşanmayan gün sayısı yok gibi. Bugünün acayipliği, kimine göre skandalı, ÖSYM'nin resmi hesabının takip ettiği bir hesap oldu.

ÖSYM'nin resmi hesabı öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin kısaca eğitimle alakalı herkesin takip ettiği, duyurularını beklediği bir hesap.

Duyuru hesabı olduğundan olsa gerek takip edilenler arasında çok hesap yok. Yalnız 8 hesap var.

İşin ilginç tarafı bu 8 hesaptan birinin erotik videolar yayınlayan bir hesap olması.

Tabii resmi hesabın böyle bir şey paylaşması olay yarattı.

Öyle ki takip edilen hesap bile +21 uyarısı koymuş.

Hata anlaşılmış olacak ki bu 'ifşa' hesabı takipten çıkarıldı. Ancak unutmayın screenshot icat edildi edileli hiçbir şey silinmez!

1. Goygoylara bakalım...

2. 

3. 

mosyogrande

4. 

capipulpi

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

thekarademir

14. 

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurtali1983

atıp tutanlar kesenler istifa bekleyenler ohoo. Herkes direk birilerini suçlamış her zaman oldugu gibi. Ama ben size olayın dogrusunu anlatayım. O hesabın ESKİ sahibi akademik bir insan. Hesap çalındıktan sonra içerik değişene kadar bir süre askıda duruyor kimse görmüyor. Sayfanın tüm içeriği değiştigin de tekrar aktif hale getiriliyor. Kullandıgınız her hesabın sizlerin görmediği birer ID leri vardır. Hesaplar ID leri takip ederler.ID lerin isimleri değişse de takip ettikleri takip edildikleri kişiler degişmez. Olay bundan ibaret. ( hiç sorgulama yok iddanın gerçekliğinin ispatlanmasını beklemek yok direk hüküm verip linç etme var bir çogunuzda . Unutmayın bu teknolojiyi sizlerde kullanıyorsunuz yarın bir gün sizin başınıza böyle bir durum gelirse linç ederken başkalarına da linç etmesini öğrettiğiniz için linç edilmekten kurtulamayacaksınız.Ve dolaylı da olsa hak etmiş olacaksınız! )

mailer-daemon

hesap çalındığında yeni hesap açılmalıydı öyleyse çalınmış bir hesabın üzerine ösym'nin twitter hesabını koymuş amkkk salakları bir ülkenin bu kadar önemli bir sınav kurumu doğru dürüst twitter hesabı bile açamıyorsa insanlar girdikleri sınavlarda bu beyinsizlere nasıl güvenecek güvenilirliklerini sağlamlaştırmak için yüksek rütbeli birileri kendini günah keçisi ilan edip istifa etmeliydi yurtdışında böyle olurdu ama ülke zaten muz cumhuriyeti olduğu için kimse umursamamış bile her çeşit linç bu salaklara müstehaktır

kurtali1983

Sen daha benim yazdıgımı anlamışsın ki gelmiş bide pis bir agızla bana cevap veriyorsun. Git 3 kere daha oku gel anlamadıysan başka şekilde anlatacagım. ( sen okudugun haberi bile anlamamışsın )

kurtali1983

Şimdi senin eşinin hesabı çalınıyor. Eşin gidip başka bir hesap açıyor. Çalınan hesabı da önemsemiyor. Eşinin o çalınan hesabını sen takip ediyor o çalınan hesaptan da sen takip ediliyordun. Buraya kadar anladın mı ? Çalınan hesap 3 ay hiç bir şey yapmıyor kendini askıya alıyor. Sonra hesap ismi ve içerik değişiyor. Hesap ismi eskiden Papatyaydı diyelim yeni hesap adı daisy oluyor. Hesaplar id leri takip ettikleri için isminin papatya veya daisy olması önemsiz. Sen 12345678 id numaralı papatyayı takip ederken 12345678 nolu id nin adı daisy olarak degişse de o id yi takip etmeye devam ediyorsun. Takipten çıkana kadar. ANLADIN MI _?

mailer-daemon

dediğin gibi gözküyor daha yeni baktım ocak 2020'de kurulmuş twitter hesabı şimdiden zaten 8700 takipçisi var o yüzden biraz kafam karıştı ama neyse bu arada anlamadım çünkü anlatamamışsın yukarıda herneyse bunların hatası yok öyleyse aşağıdaki yorumu sildim ama hala ösym'nin güvenilir bir kurum olduğunu düşünmüyorum

kurtali1983

Anlatamamışsın deme be :(. Bence çok güzel anlattım ama bence senin ilgi alanın olmadıgı için anlamakta güçlük çektin. Şimdi bir araba ustası bana motorun çalışma prensibini terimlerle anlatsa bende anlamam öyle düşün. Yaptıgım yorumu kodlama yazan bir insan bir kere de anlar çünkü alanı o. Yada başına aynı olay gelmiş başka biri bir iki kelime okuyup konunun özünü direk anlar. Yani kısaca bir şeyi 100 bin sayfada da anlatsan anlattıgın karşıdakinin anladığı kadardır.

mailer-daemon

aynı sistem clash of clans'da da var sistemi biliyorum anlatamamışsın işte

kurtali1983

aptala anlatır gibi anlatmayı da ben beceremiyorum kusura bakma. ( Anlayamadığını kabul etmek zayıflık degildir aksine cesaret içerir ama anlamdıgını kabul etmeyip anlatamadın diye suçlamak da cahil cesaretidir. inş. bilen birileri okurda şu yazılanları gayet basit anlattığımı teyit eder ozaman belki idrak yolların açılır birini daha kazanmış oluruz! )

kurtali1983

İlk yorumunda da ısrarla hatanın OSYM de oldugunu vurguluyordun! baktın ki hata ösym nin degil ortada delilde var hatalı düşündüğünü kabul ettin. Aynı durum işte bu konuda da hatalı oldugunu er geç kabul edeceksin.

mailer-daemon

ösym'de haberi teyit etmeden atlamam hataydı normalde yapmam onediodan gördüğüm haberleri genellikle en az 2 kaynaktan doğrularım,yalan haberler konusunda havuz medyasından geri kalmıyorlar neredeyse,benim sorunum ösym'nin 2 sene önce verdiği o silgi,hala sinirlerim bozuk o yüzden direk atladım it oğlu itler 150 lira giriş ücreti aldı ama doğru dürüst silgi bile vermedi,hayatım boyunca twitterda muhtemelen 1 saat geçirmedim sense ilk yazıda sistemi bilmemi bekliyorsun anlamadığını kabul etmek cesarettir demenden yola çıkarak anlatamadığını kabul etmek de tecrübedir bir dahaki sefere birisine önemli bir şey anlatmayı denediğin zaman kilit ayrıntıları es geçmeden anlatman gerektiğini öğrenebilirsin insanlar seninle telepati kurmuyor sonuçta

kurtali1983

evet haklısın her hangi bir konu hakkın da teknik yeterliliğe sahip olmayan insanlara konuyu anlatırken daha detaycı olmak gerekiyor. Bende bu konuda bazen muzdaripim. Ama şöyle bir durum var ilk yaptıgım yorumda giriş yok sebebi zaten giriş yapılması gereken konunun haber olması! Bu yüzden gece sana anlatırken giriş yapmayı uygun görmemişim zaten açıkça ortada oldugu için. Direk olarak sonuca odaklanmışım ve sonuçlarını yazarak anlatmaya başlamışım. Sonucu bir kaç cümleyle özetledikten sonra naiflik gösterip hiç bilgisi olmayan insanlar anlayabilsin diye biraz da gelişmeden bahsetme ihtiyacı duymuşum.

kurtali1983

Anlamamamın altında yatan etken girişin olmaması sonuçtan,gelişmeden önce bahsetmem. Belirli bir yaşa gelmiş saglıklı düşünebilen insanın okuduktan sonra sıralama ne olursa olsun dogru sıraya koyması gerektiğini düşünüyorum(beyinde 3 saniyelik bir iş bile degil bu). Bunu ilk okul çagında ki bir çocuga anlatmıyorum bu kadar özverili olmama gerek yok. Neredeyse akran oldugum bir insana anlatıyorum diye düşünüyorum benim hangi sırayla yazdıgımın önemi yok önemli olan senin bu yaşa kadar edindigin tecrübe ile sonuca gidip gidemediğin. Sadece teknik terimler ile yazsaydım beynin çorba olurdu. Anlattıgım halin daha basit bir anlatma yoluda yok. En basit halde anlattıgım halde ve bu bu sektörün içinde olmamın verdiği güvenle savunmamı yapabiliyorum. Daha basit anlatma yolu yok! En basit halde anlatıyorsam ve biri anlatamıyorsun diyorsa vallahi tam dayaklık insan :)

ucanoglak

@alikurt Çok da güzel anlatmışsın ama anlamadan dinlemeden atlayan arkadaşlarımız senin yorumunu da okumadan atlamış. "Hesap çalındıktan sonra içerik değişene kadar bir süre askıda duruyor kimse görmüyor. Sayfanın tüm içeriği değiştigin de tekrar aktif hale getiriliyor." Bunu idrak etmek çok mu zor? Türkçe metin ve hepimizin günlük hayatta kullandığı kelimeler :))

selin-saka

Şimdi bu anlattığın gibi ise: ÖSYM nin diğer takipçilerine bakarak çoğunun devletin üst rütbesi olduğunu görebiliriz. Bu bağlamda ID si aynı kalıp ismi değişen bir hesapta devletin üst rütbelerinden biridir. Bu durumda düz mantık devletin üst rütbelerinden biri porno sitesinemi dönmüş demek oluyor. Öyle ise durum daha da vahim

kurtali1983

Hesabın adı değişti ise o hesabı hala aynı kişi mi kullanıyor diye soruyorsun anlamadım ki? ne sordugunu. Akademik ünvanı olan bir insanın çalınan hesabından bahsediyoruz çalan kişi içeriği değiştiriyor. Öyle vahim bir durum yok orta da yaygara mı çıksın istiyorsun ? Mantıktan bahsetmeyelim istersen :)

hiicoq

rezal@

kennedy

arifin manchestera attığı golü arıyodum nereye geldim

Gizli Kullanıcı

Eskiden yasaklanan bir şarkı vardı, o geldi aklıma, ''Ö-se-ye-me, g*tümü ye!'' :)

karinca-z

bunca sene bizi nasıl sikmişler ortaya çıktı işte

Görüş Bildir