Ne Kadar Kahve İnsanısın?

Psikoloji Testleri-
Abone ol

Kimi kahve içmeden ayılamazken, kimi de kahvesiz sohbet edemez.

Bakalım sen hangisinin insanısın?

1. Öncelikle kahveni nasıl seversin?

Soğuk
Sıcak

2. Peki, neden kahve içersin?

Kahve bahane sohbet şahane!
Uyanmam için kahve içmem gerek tabi ki!
Bu da soru mu tabi ki fal için...
Yorulduk, bir kahve içmeyelim mi!

3. Peki, ne sıklıkla kahve içiyorsun?

40 yılda bir ,belki...
Haftada bir, iki..
Önüme koy, her saat içerim!
Her gün kesin bir tane içerim.

4. Kahveni ne kadar yoğunlukla seversin?

Az kahve, bol sütlü severim.
Yoğun kahve ve şekerli severim.
Bana çok da fark etmiyor, ne gelirse içerim!
Yoğun kahve, şekersiz severim.

5. Süt veya krema kullanır mısın?

Evet, kullanırım.
Hayır, kullanmam.

6. Kahve yanında yemekten en çok keyif aldığın yiyecek ne?

Kahvenin yanında hiçbir şey yemem.
Herhangi bir tatlı güzel olabilir...
Bu da soru mu? Lokum tabi ki!
Ne olursa yerim, yeter ki kahve olsun!

7. Likörlü kahveler hakkında ne düşünüyorsun?

Bence yapılmış en iyi kahve türü.
Kışın harika oluyor.
Yok, almıyım..
Öyle bir şey mi var?

8. Hangi kahve sana hitap ediyor?

Espresso
Türk Kahvesi
Latte Macchiato
Americano

9. Kahve içmeyi nasıl tanımlarsın?

İnsan kendini zevkin doruklarında hisseder ya...
Kahve içmek benim için temel bir ihtiyaçtır.
Arkadaş ortamlarında yapılan zevkli bir sohbettir benim için.
Önceden kahve dediğinde sadece nezih kesim bilirdi.

10. Son olarak kahve içmek için hangisini tercih edersin?

Ciddi bir kahve insanısın!

Sen kesinlikle kahve insanısın. Kahvenin tadını en iyi bilenlerdensin ve bir o kadar da yalnızlıkların insanısın. Evet, sen çok ciddisin ve esprilerini bile gülmeden yapıyorsun. Bu durumun seni çok cool yapmasının yanında, insanların senden çekinmesine de  yol açıyor. Sana bir şey söylerlerken üç kere düşünüyorlar. Sen ise az konuşmayı tercih edenlerdensin. Az konuşup öz konuşanlardan. Boş konuşmalara asla tahammül edemiyorsun.Bir kitap okumanın ya da yürüyüş yaparken bir müzik dinlemenin verdiği hazzı insanlarla konuşurken ya da bir şeyler paylaşırken alamıyorsun. Hayat senin için yalnız başına üstesinden gelinecek ve tadına varılacak bir zaman dilimi. Biraz melankolik bir yapın var, belki bundan dolayı yalnızlığı seviyorsun ama aynı zamanda da kendine yetecek kadar kalabalık hissediyorsun. Bu aslında daha çok kendi kendinle yetinmenle alakalı. E bu ortamlara da en çok kahve gidiyor! Bu yüzden seni daha çok kahveyle bağdaştırabiliriz. İnsanlar senin bu halini kıskanıp orta yerlerinden çatlasalar da bu umursamaz tavırlarını kullanmaya devam et sen. Tabii ki bu kişinin kendi tercihi, mutlu olman hepimize yeter!

Kahveyle uyumun muhteşem!

Kahve senin için doğru yapıldığında ve kahve markası doğru seçildiğinde vazgeçilmez oluyor. Sen gibi! Sen suyuna giden herkese çok iyisin fakat sana kötü bir yorum gelsin asla tahammül edemiyorsun. Her ortama uyumlu bir halin var, ortamda herkesin gönlünü yapmaya çalışırsın kimseyi yarı yolda bırakmazsın. Her yardıma ihtiyacı olana gözün kapalı koşarsın. Bu temiz kalpliliğin, üzülmene yol açabilir, çevrendekiler seni hafife alabilir onlara biraz da dişli tarafını göstermeyi ihmal etme. Seninle bir dakika vakit geçiren insanlar enerjiyle dolup taşıyor. Çevrenden insan eksik olmuyor. Parti, eğlence denilince akla ilk gelen isimsin. Senin en sevdiğin şey sürpriz yapıp insanları mutlu etmek. İnsanlar seninle olduğu her an yeni şeyler öğreniyor. Bu nedenle senden kopamıyorlar, bu sosyalliğin başına bela olmasın dikkat et

Geleneksel kahvecisin!

Gelenekselliği asla bozulmayan ve kendine göre kuralları olan bir yapın var. Şekersiz içimin zor olduğu kadar senin de gönlüne girmek o kadar zor.  Sana ne kadar iyi davranırlarsa insanlara o kadar iyi davranıyorsun. Yanında verilen lokum gibi kalbinle herkesi kucaklıyorsun. Gerçekten doğruca seni anlayabilen insan çok az. Kimse senin gerçek tarifini bilmiyor. Acı davranana tüm acınla gidiyorsun. Sanki biraz kinci gördük seni, sence de öyle mi? Öyle böyle, seni sevebilen az fakat kopamayan çok. Aynı zamanda hatırı sayılır insanlardan, yardıma koşanlardansın. Başkalarının derdi senin derdin olmuştur. Tıpkı Türk insanı gibi her derdi olanın derdini çözmek için kendi derdini unutursun. Aman dikkat et, başka insanların dertleri arasında bu kadar boğulup kendini üzme.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
utku.tezcan

Ciddi bir kahve insanısın! Yes :)

huseyin-aktas12

tam da beni tarif etmiş.

yaren-ermis

40 yılda 1 içerim dedim cevaba bak-Geleneksel kahvecisin!

blackcat

abi ben 7/24 kahve içmeden duramıyorum testi yapmama bile gerek yok şahsen :D günde kaç bardak içtiğimi bile sayamaz hale geldim :D

kronik-blue

Sen kesinlikle kahve insanısın. Kahvenin tadını en iyi bilenlerdensin ve bir o kadar da yalnızlıkların insanısın. Evet, sen çok ciddisin ve esprilerini bile gülmeden yapıyorsun. Bu durumun seni çok cool yapmasının yanında, insanların senden çekinmesine de yol açıyor. Sana bir şey söylerlerken üç kere düşünüyorlar. Sen ise az konuşmayı tercih edenlerdensin. Az konuşup öz konuşanlardan. Boş konuşmalara asla tahammül edemiyorsun.Bir kitap okumanın ya da yürüyüş yaparken bir müzik dinlemenin verdiği hazzı insanlarla konuşurken ya da bir şeyler paylaşırken alamıyorsun. Hayat senin için yalnız başına üstesinden gelinecek ve tadına varılacak bir zaman dilimi. Biraz melankolik bir yapın var, belki bundan dolayı yalnızlığı seviyorsun ama aynı zamanda da kendine yetecek kadar kalabalık hissediyorsun. Bu aslında daha çok kendi kendinle yetinmenle alakalı. E bu ortamlara da en çok kahve gidiyor!

Görüş Bildir