Narsisizmin Doruklarında Yaşamak: Kendiyle Evlenen Türk "Sabire Susuz"

Benleniyorum...

Benleniyorum...

Sabire Susuz kendisiyle evlendiğini duyurduğunda farklı birçok tepki ile karşılaştı. Bu enteresan düğünde gelin de ve damat da 35 yaşında. Nikah davetiyelerini Sabire ve de Eribas (isminin tersten yazılışı) diye bastırılmış. 

Susuz bu benzersiz hadiseye “benlendim” demeyi uygun bulmuş. İnsanların mutlaka başka biriyle evlenmek zorunda olmadığını kanıtlamak için kendisiyle evlendiğini söyleyen Sabire Hanım'ı gelin şimdi daha yakından tanıyalım ve yaşadığı sürece göz atalım.

Kaynak: http://sabiresusuz.net/

Neden böyle bir girişimde bulunduğu sorulduğunda...

Susuz, derdini tek cümleyle özetliyor: "Başka birinin hayatında iyi bir nesne olmaktansa, zor olsa da kendi hayatımın öznesi olmayı seçtim!"

Düğünde hiçbir detay gözden kaçırılmamış.

Düğün seremonisi haricinde fotomontajlı “çift albümü” gibi ayrıntıları incelikle düşünen Susuz, takı töreni gibi gelenekleri dahi es geçmemişti. Hatta gelin/damat zorlu bir pasta yeme akrobasisini de hayata geçirmiş.

Ne diyor?

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Susuz; "Bir elmanın yarısı olmak istemedim, kendimi bir bütün olarak görmeliydim. Evlilik çok bilindik bir sembol olduğu için böyle bir karar verdim. Düşünün, hidrojen ve oksijen, özellikleri, atom ağırlıkları farklı iki elementtir. Onları belli dozajda birleştirirsin, su olur. Artık eski hidrojen, oksijen özellikleri yok olur. Tekrar oksijen ve hidrojene dönüştürmek istersen bile bu çok zordur ve eski kalitesinde olmaz bir daha. Bu su olma hali, bizim toplumdaki evlenme hali. Hayatı bunun üstüne kuruyoruz. Çoğu insan kendini tanıtması istendiğinde ‘Evliyim’ diye başlar lafa. Oysa bu söylenecek bir şey bile değildir" diyor.

Kendisine yöneltilen narsisizm ile ilgili eleştirilere ise şöyle cevap veriyor;

"Bu süreç sonucunda bir tür psikolojik çözümleme gibi kendimle yüzleştim. O sürecim çok ilginçti. Bu narsisistçe bir şey değil, tümüyle kendi var oluşumu sağlamaya yönelik bir durum" diyor.

Kimdir?

1967 İzmir Gediz’de doğan Suzuz, 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra aynı fakültede Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Gelin ve damada bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz :)

Düğününde yarısı gelinlik, yarısı damatlık olan kendi hazırladığı kostümü giyen Susuz, daha sonra balayına dahi çıktıklarını söylüyor. Balayının nasıl geçtiği sorulduğunda ise 'inanılmazdı' diye nitelendiriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir