Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mersin İdmanyurdu Bülent Korkmaz ile Yollarını Ayırdı

0PAYLAŞIM

Mersin İdmanyurdu'nda Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile yollar ayılırken, Korkmaz konuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Korkmaz, "Bu kadar aciz, amatör, acemi ve en önemlisi art niyetli bu yöneticiler" ifadelerini kullandı. 

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Mersin İdmanyurdu Kulübü'nün sözleşmesini tek taraflı fesih ettiğini açıkladı. Devre arası kampı için takımın kaldığı otele geldiği sırada rezervasyon yapılmadığını öğrenen Korkmaz, kulüp ile yolların ayrıldığının telefondan söylediğini resmi bir açıklama olmadığı için de prosedür gereği otele geldiğini açıkladı.

Olayla ilgili sert açıklamalarda bulunan Korkmaz, "Prosedür gereği otele giderek takımın başında olmak istedik. Bu sefer de otelde adımıza oda olmadığını ve takım listesi teknik ekip bölümünde yer almadığımızı gördük. Düşünün ki bu kadar aciz, amatör, acemi ve en önemlisi art niyetli bu yöneticiler teknik ekibiyle iş akdini resmi şekilde sonlandırmak yerine yeni bir teknik adam ile prensipte anlaşma yoluna gitmişlerdir" dedi.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Artık sahaya çıkmak istemeyen her türlü vaat ve yalandan sıkılan oyuncu grubuyla beraber bazı şeyleri prosedür gereği yapmak mecburiyetinde kalmışızdır. Ben ve ekibim aynı maddi sıkıntıları yaşadık. Buraya bir iş başarmaya geldiğimi, kolay pes etmeyen savaşçı biri olduğumu ispat etmeye çalışarak görevimi de bu krizlere rağmen terk etmedim. Amma ve lakin hem maddi hem manevi özellikle de iş ahlakı açısından üzerine düşenin en ufak bir detayını dahi yerine getiremeyen bu şahıslar şu an itibari ile mukavelemi tek taraflı fesih ederek iş akdime son vermişlerdir.

İlk defa işimizden olmuyoruz. Bizimle çalışmak istememelerine de saygımız sonsuzdur. Ama bu süreçte bütün krizi yapıp tüm sorumluluğu kendilerinde görmesi gereken bu şahısların, kamp yapacağımız şehre gelip otele geçmemize ramak kala sahte imza ile düzenlenmiş bir izin belgesini cep telefonlarımıza mesaj yolu ile yollayıp kampa katılmamızı engellemeye çalışmaları inanılır gibi değil.

Çalıştığımız kurumla olan durumumuz oyuncuyla taraftara kamuoyuna ve tabii ki mesleğimize olan saygımızdan ötürü kol kırılır yen içinde kalır felsefesiyle her şeyi apaçık bir şekilde deklere edemedik. Fakat şu dakika itibari ile bizim, şahıslara, camiaya ve insanlara gösterdiğimiz saygının karşılığı olarak, içine düşürüldüğümüz çirkin durumu tüm çıplaklığı ile kamuoyuna bilgilendirmek mecburiyetindeyim.

"Oyunculara Ödeme Yapmayarak Krize Zirve Yaptıran Yöneticilerdir"

Takımda yaşanan maddi krize de değinen Bülent Korkmaz, "Göreve geldiğimiz ilk Konyaspor müsabakasının üstünden 3-4 hafta geçtikten sonra ortaya çıkan maddi sıkıntılar her hafta büyüyerek devam etti. Bu süreç bir kriz haline dönüşerek oyuncularımın idmana çıkmamasıyla başlayıp kampa girmeme hatta kampı terk etme, maçta oynamak istememe ve hatta Bursaspor maçına gitmek istememeye kadar tırmanmıştır. Her hafta aynı istikrarlı yalanı söyleyip, peşinat, transfer taksiti hafta pirimi dahi sözler verip ödemeyen, çok cüzzi bir ödeme yapıldığında da yabancı oyunculara ödeme yapıp, yerli oyunculara ödeme yapmayarak krize zirve yaptıran maalesef yöneticilerdir. Kendi sahamızda oynadığımız Kasımpaşa maçı öncesi Mersin Büyükşehir Belediye başkanının kamp yaptığımız otelde 2-3 yeni yönetici ile birlikte yaptığı toplantıyla ilk defa huzurlu bir maça çıkma ümidimiz, yabancı futbolculara ödeme yapılıp, yeri futbolculara ödeme yapılmayarak kursağımızda bırakılmıştır.

Prosedür gereği otele giderek takımın başında olmak istedik. Bu sefer de otelde adımıza oda olmadığını ve takım listesi teknik ekip bölümünde yer almadığımızı gördük. Düşünün ki bu kadar aciz, amatör, acemi ve en önemlisi art niyetli bu yöneticiler teknik ekibiyle iş akdini resmi şekilde sonlandırmak yerine yeni bir teknik adam ile prensipte anlaşma yoluna gitmişlerdir. Düzgün kulüp ve yöneticilerini tenzih ederek şunu belirtmek isterim ki; bu sorun Bülent Korkmaz ya da teknik direktör krizi değildir. Bu durum Türk futbolunun acı ve gerçek yüzüdür" ifadelerine yer verdi.da Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile yollar ayrıldı.

İHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir