Marmara Üniversitesi Öğrencilerinden Rektörlük Hakkında Suç Duyurusu

 > 
15PAYLAŞIM

Marmara Üniversitesi Öğrencilerinden Rektörlük Hakkında Suç Duyurusu

Marmara Üniversitesi Öğrencilerinden Rektörlük Hakkında Suç Duyurusu

Geçtiğimiz hafta Marmara Üniversitesi’ne çıkan olaylar sırasında darp edildiklerini söyleyen öğrenciler; üniversite rektörlüğü, üniversitedeki polis ve özel güvenlik görevlileri hakkında gerekli güvenlik önlemleri almadıkları gerekçesiyle ‘görevi ihmal’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı C Kapısı önünde toplanan yaklaşık 20 Marmara Üniversitesi öğrencisi, “Yargılamalarınız, tutuklamalarınız bizi asla yıldıramaz” şeklinde pankart açarak, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Satır dışarı, bilim içeri” şeklinde slogan attı. Öğrenciler adına basın açıklaması yapan Esra Binici, Marmara Üniversitesi’nde başta Kürt öğrenciler olmak üzere tüm muhalif öğrencilere saldırılar gerçekleştiğini belirterek, “Bu saldırıların şiddeti her geçen gün artmaktadır. Fikirlerinden ötürü ayrımcılığa uğrayan öğrenciler polis tarafından fişlenmekte ve fişlenen öğrenciler ülkücü öğrenciler tarafından bıçaklı hatta satırlı saldırılara uğramaktadırlar. Ancak ne yazık ki saldırıyı gerçekleştirenler değil, saldırıya maruz kalan öğrenciler soruşturmalara konu olmakta, yargılanmakta ve rektörlük tarafından üniversiteden uzaklaştırılmaktadır. Biz Marmara Üniversitesi öğrencileri, bu karanlığı bilimin ışığıyla aydınlatıncaya ve üniversitemizi bir bilim yuvası haline getirinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerin avukatı Veysi Eski ise son bir yıl içerisinde Marmara Üniversitesi’nde satırlı saldırılar olduğunu ifade etti. Satırlı saldırı yapanlar hakkında işlem yapılmadığını belirten avukat Eski, “Saldırıya maruz kalan öğrenciler hakkında soruşturma başlatıldı. Göztepe Kampüsü’ndeki öğrencilerin can güvenliğinden endişe duyuyoruz. Saldırıya uğrayan öğrenciler, gerekli sorumluluğunu yerine getirmeyen rektörlük ve güvenlik güçleri hakkında suç duyurusunda bulunacak” diye konuştu.

  • zete.com
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir