Marmara Sualti Görüntüleme Festivali Başlıyor

 > -

Marmara Sualti Görüntüleme Festivali Başlıyor

Marmara Sualti Görüntüleme Festivali Başlıyor

Festival dünyanın önde gelen ünlü sualtı fotoğraf ve video ustaları ağırlayacak.

Sualtı dünyasını su üstüne taşıyarak görsel bir şölen oluşturan ve bu yıl ulusal anlamda 21. yaşını kutlayan, ‘Marmara Festivali’, 1993 yılından bu yana, Türkiye’nin ilk ve en büyük sualtı spor kulübü, ‘Türk Balıkadamlar Spor Kulübü’ tarafından düzenleniyor.

09-22 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 21. Marmara Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın önde gelen sualtı fotoğraf ve video ustalarını ağırlayacak. Geleneksel hale gelen ve her yıl heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen festival kapsamında ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi de hayata geçirilmekte.

FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI

Festival ‘Yaşayan Marmara Yarışması’ ve ‘Uluslararası Yarışma’ olmak üzere iki ayrı yarışmadan oluşuyor. Yarışma’ya başvurular 01- 08 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Bu yıl 21. kez gerçekleştirilecek olan Yaşayan Marmara Yarışması, Marmara Denizi-Prens Adaları’nda yarışma dalışında çekilecek fotoğraf ve videolar ile su altı dünyasına ışık tutarken, bir kez daha kentleşme, çarpık yapılaşma ve kirliliğe rağmen yaşam savaşı veren denizlerimizin ne kadar büyüleyici bir dünyaya sahip olabileceğini gözler önüne seriyor.

DERİN MAVİNİN GİZEMLİ DÜNYASI

Bu yıl 14. kez gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Yarışma’ ise tarih ve bölge ayrımı yapılmaksızın dünyanın herhangi bir bölgesinde, herhangi bir tarihte sualtında çekilmiş fotoğraf ve filmlerin değerlendirilmesiyle gerçekleşiyor. Farklı bölgelerdeki sualtı yapısının yarattığı inanılmaz renkli yaşamı ve canlı çeşitliliğini sunuyor.

‘Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali’, uluslararası sualtı arenasında düzenlenen en önemli festivalleri altında barındıran ve konusunda otorite olarak görülen ‘EUIFA’ Avrupa Sualtı Görüntüleme Festivalleri Derneği üyesi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Festival
Görüş Bildir