Görüş Bildir
Haberler
Londra Polisi, Arsenal-Galatasaray Maçında Meşale Yakan 9 Kişiyi Arıyor

Londra Polisi, Arsenal-Galatasaray Maçında Meşale Yakan 9 Kişiyi Arıyor

Batuhan
14.11.2014 - 12:45

Londra polisi, geçen ay Emirates Stadı'nda oynanan Arsenal-Galatasaray maçında tribünde meşale yakan 9 Galatasaray taraftarının kimliklerinin belirlenmesi için kamuoyundan yardım talep etti.

Polisten yapılan açıklamada, '1 Ekim'de Emirates Stadı'nda yapılan Arsenal-Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi maçında çıkan kargaşayla ilgili 9 kişinin kimliklerinin belirlenmesi konusunda polis yardım talep etmektedir' denildi.

Karşılaşma sırasında birkaç kişinin sahaya fişek ve çeşitli maddeler attığının belirtildiği açıklamada, bu fişeklerden birinin sahada başka bir fişeği söndürmeye çalışan bir yetkilinin tam önünde patladığı ve bunun da görevlinin yere düşmesine neden olduğu kaydedildi.

Açıklamada, soruşturmayı yürüten Özel Suç ve Kamu Düzeni Operasyonlar Bölümü dedektif müfettişi David Birell'in görüşlerine de yer verildi. Birell, kamusal alanlarda meşale yakılmasının cezai suç olduğunu ifade ederek, 'Taraftarların başkaların hayatlarını riske atarak, şiddet içeren davranışlarda bulunmaları kesinlikle kabul edilemez. Bu kargaşanın sorumluları bulunacak, gözaltına alınacak ve yargı karşısına çıkarılacaktır' dedi.

Londra polisi, basın bültenine ilaveten 9 Galatasaray taraftarının fotoğraflarını da yayınlayarak, bu kişileri tanıyanların kendileriyle irtibata geçmeleri çağrısında bulundu.

Eurosport 

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/sampiy...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0