Görüş Bildir
Haberler
LG WebOS’lu Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

LG WebOS’lu Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

mustafa
08.10.2014 - 14:03 Son Güncelleme: 08.10.2014 - 14:22

Akıllı saatlerinde Android Wear ile yoluna devam eden LG kendi işletim sistemi webOS’a sahip bir akıllı saat çıkarma düşüncesinde. LG’nin gelecek planı ise webOS’u tüm giyilebilir teknoloji ürünlerine entegre etmek.

Günümüzdeki en farklı mobil işletim sistemlerinden biri olan webOS Palm ile başlayan macerasında sırasıylaHP ve LG‘ye geçmişti. Açık kaynak olarak piyasada tutunmaya çalışan webOS bu piyasada mobil cihazlar üzerinde kendine bir türlü yer bulamamıştı. Üzerinde sessiz sakin çalışıldığı bilinen webOS‘un gelecek planı ise giyilebilir teknoloji ürünlerine yerleşebilmek.

LG‘den gelen haberlere göre firma webOS ile çalışacak bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. LG‘nin geliştirici sayfasında ortaya çıkan bu bilgi webOS‘un geliştirici kitinde yer alan geliştiriciler için webOS Akıllı Saatifadesi firmanın niyetini açıkça ortaya koyuyor. LG’nin webOS’a dair gelecek planlarının arsında Samsung’un Tizen işletim sistemine rakip olarak tüm giyilebilir cihazlarda webOS‘u kullanmak ve entegre etmek yer alıyor.

LG’den akıllı saatler için gelen son haber bu şekildeyken firmanın 3G‘ye sahip bir akıllı saat üzerinde çalıştığı da biliniyordu. Tahminlere göre bu akıllı saatin webOS ile gelebileceği söyleniyor.

Kaynak: http://www.wearlogy.com/lg-weboslu-bi...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam