Komadan Uyanarak Mucizevi Bir Şekilde Hayata Dönen Kişilerin Komadayken Yaşadığı Tuhaf Durumlar

-
Abone ol

Konuştuğu dili değişen insanlar bile var 😱

1. "4 gün boyunca komadaydım. Uyandığımda iste herkes sahip olduğum bir bebek hakkında konuşuyordu. Böyle bir şeyi asla hatırlayamıyordum ve sebebinin uzun dönemli hafızamı kaybetmiş olmam olduğunu öğrendim. Birkaç gün sonrasında yavaş yavaş bütün yaşadıklarımı hatırlamaya başladım ve kendimi kısa sürede toparladım."

@PennyCundiff

2. "Eşim geçirdiğimiz bir araba kazası sonrasında ilaçlarla desteklenen yapay komaya sokulmuştu. Uyandığında kazanın iş yerinde olduğunu ve uyuyakaldığını sanarak burada ne işi olduğunu sordu, bir haftanın hastanede geçmiş olabileceğine asla inanamadı."

@missquit

3. "Yaklaşık 20 sene önce kuzenim yaşadığı bir kazadan sonra arka arkaya beyin ameliyatlarına girmek zorunda kaldı. uyandıktan sonra görsel hafızasının aşırı şekilde gelişmiş olduğunu fark etti. Çok uzak bir geçmişte yaşanmış bütün bir konuşmayı eksiksiz olarak tekrarlayabilir, hatta size tarihini ve saatini bile söyleyebilir. Daha önceden görmediği bir fotoğrafa sadece 1 saniye bakarak size resmin bütün detaylarını söyleyebiliyor."

@cheezemeister_x

4. "Yeni yıldan çok kısa bir süre sonra komaya girdim ve hastanede geçirdiğim birkaç günden sonra eve döndüm. Dolabımı karıştırdığımda bana ait olmayan boğazlı kazaklar bularak anneme öfkeyle bağırmaya başladım. Kazakları yılbaşı hediye kartıyla kendim için sipariş ettiğimi söyledi. Komadan çıkmak boğazlı kazaklardan nefret etmenize sebep oluyor…"

@SlevinKelevra87

5. "Komadan sonra kafamın belirli bölgelerinde aylarca saç çıkmadı. Saçlarım tekrar çıkmaya başladığında, normalde kahverengi iken aşırı koyu renkte siyahtı. Neredeyse altı yıl üstünden geçtikten sonra ancak kahverengi olarak uzuyorlar."

@Rthoens89

6. "Erkek arkadaşımın annesi diyet haplarından kaynaklanan bir kalp rahatsızlığından dolayı 30 gün boyunca komada kaldı. Uyanana kadar sıkı bir sigara tüketicisi olmasına rağmen kalktığında sigara içtiğini öğrenince kendine inanamadı ve o günden sonra asla sigara içmedi."

@Binxgamesandguitar

7. "Doksanların başında büyük büyük babam bir felç geçirerek yaklaşık üç haftalığına komada kaldı ve uyandığında İngilizce konuşamıyordu. Tek konuşabildiği dil Choctaw (Amerika’nın Oklahoma eyaletinde yaşayan Choctaw’ların konuştuğu bir Kızılderili dili) idi."

"Çocukken yaşadığı bölgede Kızılderili çocuklarıyla her gün oyun oynayarak büyümüş ve dili de bu esnada öğrenmişti. Yaklaşık 20 günün sonunda bir gece uykusundan uyanıp İngilizce konuşmaya başlamasıyla da bu hikayenin sonuna geliyoruz." @GoldH2O

8. "Annem 3 ay sonunda komadan çıktığından ilk söylediği şey, o sıralar duyduğum en saçma şeydi sanırım. Ellerinin bu kadar doğal gözükmesinden nefret ediyordu, çünkü tırnakları ve tırnak etleri kullanmadığından dolayı aşırı temizdi."

@CherrySlusheez

9. "Eşim 2 haftalığına ilaçlı komada kaldı, tekrar uyandığında hatıraları tamamen başkasına aitti. Bu mistik bir olay gibi görünse de değil, komada olduğu sırada çevresinde konuşulanlar kısa süreli hafızasını etkilemişti. Örneğin Washington’a uçtuğumuzu sanıyordu fakat asıl olay kayın biraderimin Washington’a bir dava için giderken uçakta yaşadığı bir olaydan alıntıydı."

@kp1877

10. "Çok yakın bir aile dostumuz yaklaşık 6 aylık bir süreç sonunda uyandığında karısının bu kadar yaşlı oluşu karşısında gözlerine inanamadı. Aslında hafızasının 15 yıllık bir kısmını kaybetmişti, üç çocukları olmasına rağmen iki çocuğu olduğunu düşünüyordu. Hafızası asla geri gelmeyişinin yanında çocuklarının büyüyüşünü göremeyecek olmak en kötüsü olsa gerek."

@BsNLucky

11. "Geçirdiğim bir beyin iltihabı sonucunda 3 gün boyunca komada kaldım. Uyandıktan sonra kalıcı olarak etkisini hissedebildiğim tek şey müzik dinlediğim zamanlarda ortaya çıktı. Eskiden dinlediğim grupların çaldığı eserler şimdi 1.5 kat daha hızlı geliyor."

@HandofTheKing1

12. "Arka arkaya girdiğim iki komanın sonuncusundan uyandığımda çok fazla zaman uykuda kalmıştım. Birkaç dakika boyunca bacaklarımın arasındaki sondadan dolayı kendimi erkek sanarak şok geçirdim."

@Zombierabbitz

13. "Arkadaşımın babası 8 hafta boyunca komada kaldı ve uyandığı zaman yeşil olan gözleri akıl almaz bir şekilde maviye döndü."

@StSym

14. "8 gün sonunda komadan çıktığımda hala yaşam ünitesine bağlıydım. Semptomlarım normale döndüğünde bağlantıya kestiler ancak nefes alamıyordum."

"Daha doğrusu nefes almayı unutmuştum ve vücudumun bu konuda doğal bir eylemi yok gibi gözüküyordu, ne kadar sıklıkta ve derinlikte nefes almanız gerektiğini bilmediğinizi düşünün. Yaklaşık bir ay sonunda nefes alışım normale döndü ve bu olay hayatımda yaşadığım en enteresan tecrübe olarak kalmaya devam ediyor." @DROPTHENUKES

15. "Hayatı boyunca et yiyen babam komadan çıktığında uzun süre konuşmayı ve yürümeyi bile beceremediğinden onu sürekli etle besliyor ve ihtiyaçlarını gideriyorduk. Tam olarak yürümeye ve doğru düzgün yürümeye başladıktan sonra onu neden sürekli etle beslediğimizi sordu. “Önceleri ihtiyacım olduğu için bana bunu yaptığınızı sanmıştım, vejetaryen olduğumu bilmiyor musunuz?”

@Sexybatman3

16. "9 gün boyunca komada kaldım ve uyandıktan sonra beni en çok şaşırtan şey tuvalete çıkmak ve yutkunmak gibi temel şeyleri tekrar hatırlama sürecim oldu."

@jackie0h_

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
astex

son 10 yılın silinmesi üfff neyse hayal kurmayalım şimdi

hilalctn

Koma değilde narkozla annemi uyutuyorlardı çok ağır bir ameliyat olmuştu ölümden dönmüştü doktorlar anneme en son ilaç vermeyi kesti uyanıyor yavaş yavaş refakatçı bendim annem beni görünce tanımadı kimsin dedi ama ablam ve kardeşimi hatırlamıştı ahh ortanca çocuk olmak çok zor arkadaşlar hep bir dışlanma unutulma

sciencesoldier

çok geçmiş olsun umarım bi daha olmaz

mutsuzprenses

Komayla aynı şey değil tabi ama ben de rahatsızlığım sebebiyle sık sık ameliyat oluyorum. Bir gün narkozun etkisiyle deli gibi ton balığı yemek istediğimi söylemiştim getirmişlerdi. Daha öncesinde ağzıma bile sürmemiştim tadını bilmezdim. O günden beri artık afiyetle yiyorum :)

araptrn

14.yü okuduktan sonra nefes almamın manuele geçmesi🤦🏻‍♂️

muhalif-kursad-zafer

#3'teki gibi bir "süper güç"..

Görüş Bildir