Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kilonuzun Neşenizi Ölçemeyeceğini Kanıtlayan Fotoroman Tadında 11 Öncesi/Sonrası Fotoğrafı

 > -

"Beth'in Projesi" fotoğrafçı Blake Morrow'un arkadaşının verdiği 68 kiloyu yaratıcı bir biçimde ölümsüzleştirdiği eğlenceli bir fotoğraf koleksiyonu....

Kilo vermeye çalışıp öncesi ve sonrası fotoğraflarından motivasyon almaya çalışanlar çok iyi bilir ki bu fotoğrafların "önceki" halleri mutsuzken "sonraki" halleri sahte bir oyunculuk desteğiyle aşırı mutludur. 

Hatta öncesi fotoğrafı kötü bir kamerayla, sonrası fotoğrafıysa daha iyi bir kamerayla çekilerek bu algı daha da güçlendirilir. 

Fotoğraflarda verilen mesaj pek mantıklı değildir: "Şişman kadın evindedir, zayıf kadın spor salonuna gider. Şişman kadın pantalonuna giremez, zayıf kadın kış ayında bikiniyle gezer."

Beth'in fotoğraflarına bakıp işin aslını kavrıyoruz: "İsteyen kadın, istediği zaman istediğini yapar! İsterse sahneye çıkar isterse dağlarda koşar. Tartıda değişen neşeniz değil kilonuzdur."

Beth de bu alışılmış öncesi ve sonrası konseptinden sıkılmış olacak ki fotoğraflarda daha kilolu ve daha zayıf hallerini aynı karede aynı şeyleri yaparken gösteren bu eğlenceli konseptte tüm özgüveniyle boy göstermiş.

Not: Evet, ikisi de aynı kişi..

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/javiermoreno/the...

1. Arkadaşı Beth, Torontolu fotoğrafçı ve illüstratör Blake Morrow'a birkaç yıl önce ilginç bir istekle gitmiş.

2. Beth, mide küçültme ameliyatından önce öncesi ve sonrası fotoğraflarını ilginç bir konsepte dönüşmesini istemiş.

3. Fotoğrafçı, konsepti Beth'in fikrini duyduğu an oluşturmuş.

4. Fikrin ilk saniyeden onu büyülediğini söyleyen fotoğrafçı, zaten yaratmayı sevdiği "öncesi ve sonrası" fotoğraflarına Beth'in enerjisiyle oluşturulmuş bu farklı görselleri kattığı için şanslı hissediyor.

5. Popüler kültür referanslarıyla bezenmiş "Beth'in Projesi'nin" ortaya çıkış hikayesi böyle..

6. Fotoğrafa Beth ve Morrow'un en önemli ortak ilgi alanı ilham olmuş. Bu iki yaratıcı insan da büyük birer bilimkurgu fanıymış.

7. Projenin tamamlanması 2 yıl sürmüş ve projede birçok popüler kültür öğesine atıfta bulunulmuş

8. Morrow, Photoshop kullandığını fakat Beth'in görüntüsünde hiçbir oynama yapmadığını söylüyor.

9. Çalışmanın temel amacı, Beth'in görünüşünün ötesindeki neşeli ruhunu yansıtmak ve o ruhun ne fazladan 68 kiloyla ne de 68 kilo vererek değiştirilebileceğini göstermek.

10. Kilo vermeden önceki ve sonraki halleriyle kamera karşısında özgüvenini ve yaşam enerjisini sergileyen Beth tüm kadınlara önemli bir gerçeği hatırlatıyor: Neşeli, özgüvenli ve güçlü olmak hiçbir kiloya has bir özellik değildir!

11. Bu sene bikini sezonu yaklaşırken telaşlanmadan bir kez daha düşünün: Kendinizle barışık olmak yapabileceğiniz en seksi şey!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rumeysa-ozden

ısıtıp ısıtıp önümüze koyun zaten önceki galerileri.

Gizli Kullanıcı

Çok harika olmuş. Beğendim.

enda

harika olmuşşş ya..

icimdekiyagmur

İnsan sağlık için fit olmalı. Fazla kilo hastalıkları beraberinde getiriyor. Neyse ben diyete devam :D

yori

bende

yori

güzel fotoraflarmış ama görünüş özgüvene tesir edir ele olmasaydı bu bayanda mide küçültme ameliyatı keçirmezdi her halde ve EN ESASI SAĞLAMLIK hastaykan nasıl mutlu olabilirsinki

dilara-durak

o kadın özgüven eksikliğinden değil sağlığı için o ameliyatı geçirmiştir. o kadar kilonun ne tür hatalıklara sebep olduğunu yazmama gerek yok sanırım.

yori

bende onu diyiremde hastayken nasl mutlu olursun ki

gokyuzundekibalon

kabız mısınız?

gokyuzundekibalon

evet hobimdir

gokyuzundekibalon

belki siz bayansınızdır

degiiisik

plazada yaşıyoruz:)

gokyuzundekibalon

sizden ispat isteyen yok sayın bayan.

gokyuzundekibalon

evet sayın bayan

Gizli Kullanıcı

belli ki eziğin tekisin burada leventte plazada çalışıyorum diyip duruyorsun... saçma sapan yorumlar yazıp milleti rahatsız ediyorsun, bence sen işsizsin

Gizli Kullanıcı

değilim lan zıbık değilim.

menemen

bir trolumuz eksikti amk hosgeldin

Gizli Kullanıcı

başarılı bence

Görüş Bildir