Kemal Kılıçdaroğlu: 'Ne Olacak Bu Ülkenin Hâli?'

 > -

Bugün 10 şehit haberinin geldiği Şırnak ve Mardin saldırılarıyla ilgili konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu; "Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hâli? Ne olacak bu ülkenin hâli ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun çözelim, getirin çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz." ifadelerini kullandı. 

Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki PKK saldırılarının ve şehit haberlerinin hatırlatılması üzerine, "Emin olun ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa verelim, bizden ne istiyorsanız her türlü katkıyı verelim dedik. Yasa değişikliği, hay hay buyurun yapın, anayasa değişikliği, hay hay buyurun yapın. Ne istedilerse bütün talepleri karşılandı ama bugün gerçekten son derece üzgünüm 10 şehidimiz var" dedi.

Mardin ve Şırnak'tan Acı Haber: 10 Şehit... - onedio.com
Mardin ve Şırnak'tan Acı Haber: 10 Şehit... - onedio.com

"İyi de bunu ne zaman ve nereye kadar söyleyeceğiz"

"İyi de bu işin sorumlusu kim? 10 eve ateş düştü" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne söylüyoruz? 'Şehitlerimize Allah rahmet eylesin', evet Allah rahmet eylesin, 'ailelerine başsağlığı', ailelerine başsağlığı diliyoruz, 'Türk milletinin başı sağolsun', evet Türk milletinin başı sağolsun. İyi de bunu ne zaman ve nereye kadar söyleyeceğiz? Kim bu işin sorumlusu? Bir sorumlu çıkması lâzım, birisinin bir açıklama yapması lâzım, neden bu kadar şehidimiz geliyor, neden bugüne kadar doğru dürüst bir önlem alınmadı diye. Neden bu tablo annelerin önüne konuyor? O annelere ne anlatacağız, ne söyleyeceğiz? Bu işin sorumlusu siyaset kurumudur, dünyanın her tarafında böyledir. Vatandaşı, esnafı manavı, sanayiciyi, sanatçıyı sorumlu tutamayız. Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hâli? Ne olacak bu ülkenin hâli ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun çözelim, getirin çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluMardinŞehitŞırnak
Görüş Bildir