Yumruk Atan Saldırgana Ev Hapsi

 > 
281PAYLAŞIM
Yumruk Atan Saldırgana Ev Hapsi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumrukla saldıran Orhan Övet, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak mahkeme, saldırgana denetimli serbestlik yasasını ihlalinden dolayı ev hapsi verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumrukla saldıran Orhan Övet'in savcılık sorgusu saat 13:40'ta sona erdi. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Sadık Bayındır, zanlı Övet'e olayın terör örgütü bağlatısı ile ilgili sorular yöneltti. Övet ise hiçbir örgütle bağlantısı olmadığını söyledi. Savcı Bayındır zanlı hakkında adli kontrol kararı konulması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevketti. Mahkeme bu talebi değerlendirdikten sonra Övet bu suçtan serbest bıraktı. Övet, denetimli serbestlik yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle ev hapsine mahkum edildi.

DENETİM İHLALİNDEN EV HAPSİ

Ancak Orhan Övet daha önce işlediği suçlardan dolayı cezaevine girmiş, denetimli serbestlik hükümleri kapsamında tahliye edilmişti. Cumhuriyet'in aldığı bilgiye göre 2013 Aralık ayından beri denetimli serbestlik hükümleri ihlal etti. Övet her hafta karakola imza atma yükümlülüğünü yerine getirmedi. Kılıçdaroğlu'na saldırı olayının ardından Ankara İnfaz savcılığı bu sabah mahkemeye başvurdu. Savcılık Övet hakkındaki denetimli serbestlik kararının kaldırılmasını istedi. Talebi kabul eden mahkeme Övet hakkında yakalama kararı çıkardı. Ve Övet mahkeme tarafından ev hapsiyle cezalandırıldı.

Alican Uludağ | Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir