Kedisini Kutuya Koyup Postayla Barınağa Gönderen Adama 2 Bin Dolar Para Cezası

 > 
56PAYLAŞIM

Tayvan'da kedisine artık bakmak istemeyen adam, kedisini hayvan barınağına götürmek yerine bir kutuya koyup postaya verdi. Barınağa sağ salim ulaşan kedinin sahibi,  hayvanları koruma cezasından suçlu bulundu ve yaklaşık 2 bin dolar para cezasına çarptırıldı. 

BBC Türkçe'nin haberine göre, soyadı Yang olarak açıklanan 33 yaşındaki adam bakmak istemediği kedisini postayla hayvan barınağına gönderdi.

Bakacak vakti olmadığı için hayvanı barınağa göndermek zorunda kaldığını söyleyen Yang, daha önce bacağından sakatlanan kedinin akapunktur dahil bazı tedavilere rağmen yürüme güçlüğü çektiğini belirtti.

Yaklaşık 2 bin dolar para cezasına çarptırıldı

Yang, hayvan koruma yasalarını çiğnemekten suçlu bulundu ve para cezasına çarptırıldı. Yang, her yerini bantladığı bir koliye koyduğu Scottish Fold türü kedisine kuduz aşısı yaptırmadığı için de yaklaşık bin dolar ceza aldı.

Kedinin sağlık durumu ise iyi

Tayvan Hayvanları Koruma Dairesi Başkanı Chen Yuan-chuan, "Hayvanlar yeterince hava almayan bu tür kutularda havasızlıktan ve susuzluktan ölebilir, kapalı kaldıkları için travma geçirebilir" dedi.

Chen, hayvanlarına artık bakamayacaklarına karar verenleri yasal prosedürleri izlemeye çağırdı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir