Katar: Gerekirse Türkiye ile Suriye'ye Gireriz

 > 
204PAYLAŞIM

Katar Dışişleri Bakanı, Türkiye ve Suudi Arabistan'la işbirliği yaparak Suriye'ye askeri müdahalede bulunabileceklerini söyledi. Suriye'den gelen yanıt ise sert oldu: Tepkimiz yıkıcı olur.

Suudi Arabistan'ın Suriye konusunda askeri müdahaleyi dışlamayan tutumu hakkında görüşü sorulan Katar Dışişleri Bakanı Halid El Atiyye, "Suriye halkını ve Suriye'yi bölünmekten korumak için Suudi ve Türk kardeşlerimizle birlikte elimizden geleni yaparız. Suriye halkını rejimin gaddarlığından korumak için askeri bir müdahale gerekiyorsa, bunu yaparız" diye konuştu.

CNN'e konuşan Halid El Atiyye, "Herhangi bir meydan okumadan korkmuyoruz. Bu yüzden güçlü bir pozisyonda diyalog çağrısı yapıyoruz. Barışa ve barış için en kısa yolun doğrudan diyalog olduğuna inanıyoruz" dedi.

Atiyye, Suriye'deki krize siyasi çözüm sağlanmasını tercih ettiklerini de belirtti.

Suriye: Doğrudan saldırı olarak değerlendiririz

Lübnan merkezli El Mayadin televizyonu, Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad'ın cevap olarak şu ifadeleri kullandığını bildirdi:

"Eğer Katar bize tehdidini askeri müdahale boyutuna taşırsa, bunu doğrudan saldırı olarak değerlendiririz. Tepkimiz çok sert yıkıcı olur."

Reuters

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir