Görüş Bildir
Haberler
Kartalspor Küme Düşürüldü İddiası

Kartalspor Küme Düşürüldü İddiası

Fatih
08.10.2014 - 23:23

Kartalspor Küme mi Düşürülecek?

Kulüp başkanı Murat Aygün'den, 'küme düşürülecek' iddialarına yalanlama.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Kartalspor, geçmiş dönemlerden gelen oyuncu borçlarının ödenmesinde yaşanan sorunlar nedeniyle yine sıkıntıda.

Borçların ödenememesi nedeniyle sezona UEFA tarafından verilen -6 puan cezasıyla başlayan Kartalspor'a, yine geçmişten gelen oyuncu borçları bulunduğu gerekçesiyle küme düşme cezası verildiği haberleri sosyal medyada yayılırken, kulüp başkanı Murat Aygün, AA muhabirine yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanladı.

Kulüp olarak küme düşürülme cezası alma riskleri bulunduğunu ancak mevcut durumda böyle bir şeyin gerçekleşmediğini dile getiren Aygün, 'Küme düşürülmemiz gibi bir durum söz konusu değil. Kartalspor formasını 2008-2009 sezonunda giyen Christian Akande Kotchoni'ye olan 160 bin lira civarında borcumuz bulunuyor ve ödemek için cuma gününe kadar vaktimiz var' dedi.

O dönem Denizlispor'dan kiralanan Beninli oyuncunun halen kulüpten alacağı bulunduğunu aktaran başkan Aygün, 'İnşallah gereken rakamı bulacağız ve ödemesini yapacağız. Zaten iki taksitte ödememiz gerekiyor. Cuma gününe kadar ilk taksidi ödememiz durumunda, 15 gün içinde de ikinci taksidi yatırıp, bu sorunu halledebileceğiz. İnşallah takımımızı bu halde bırakmayacağız ve küme de düşürmeyeceğiz. Avukatlarımız konuyla ilgili çalışıyor' ifadelerini kullandı.

'Hiçbir desteğimiz yok'

Murat Aygün, kulübün tüm gelirlerinin temlikli olduğundan ve kendilerine hiçbir destek de bulamadıklarından yakınırken, Kartal Belediyesi ile Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) tepki gösterdi.

'Geçmişten gelen borçları ödemeye çalışmaktan önümüze bakamıyoruz. Ne Kartal Belediyesi'nin ne de TFF'nin hiçbir desteği yok ' şeklinde görüş belirten Aygün, şunları söyledi:

'Kartal Belediyesi'nden destek yok ve sıkıntımız gerçekten büyük. Her sezon yine geçmişle uğraşıyoruz. Hep aynı sıkıntı. Bu konuda federasyonu da suçluyorum. Yeri geldiğinde, adamı olana destek veriyorlar. 'Bari hakkımız olan tesis yardımını verin' diyoruz, bize beklememizi söylüyorlar. Bu yardımı geçen sezon da yapmadılar. Ama önceki yönetim döneminde birkaç yıllık tesis yardımını tek seferde vermişler. Bu iyi niyetli mücadelemizde kendi federasyonumuz bile bizi kollamıyor. Bizi kendi belediyemiz yönetime aday yaptı ve destek sözü verdi. Şimdi ise hiçbir katkıda bulunmuyorlar. Bu parayı vermek de problem değil ama sürekli yeni bir borç ortaya çıkıyor. Ben geçmişle uğraşmaktan yoruldum.'

Aygün, 2011'de Kartalspor forması giyen Brezilyalı oyuncu Deyvison Denilson'un da kulüpten 350 bin lira civarında alacağı olduğunu öğrendiklerini aktarırken, 'Onunla da ayrıca ilgileneceğiz. Hangisiyle uğraşacağımızı şaşırdık. Gelir yok, her şeyimiz temlikli. Allah sonumuzu hayretsin' diyerek sözlerini tamamladı.

TRTSpor

Kaynak: http://www.trtspor.com.tr/haber/futbo...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kartalspor Küme Düşürüldü

Kartalspor'un eski oyuncusu Christian Kotchoni, alacakları sebebiyle FIFA'da açtığı davayı kazandı.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Kartalspor'un eski oyuncusu Kotchoni'nin alacaklarıyla ilgili açtığı davayı kazanması sonucunda FIFA tarafından Kartalspor küme düşürüldü.

Christian Kotchoni'nin 130 bin TL alacağı için FIFA'ya başvurmuştu.

Şampiy10

Kaynak: http://sampiy10.gazetevatan.com/karta...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın