Paris'teki Kanlı Saldırıyı Protesto Eden Karikatüristlerin Çok Şey Anlatan 26 Çizimi

 > -
Abone ol

Paris'te karikatür dergisi Charlie Hebdo'nun binasına düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne neden olan saldırının ardından çeşitli ülkelerden karikatüristler, kanlı saldırıyı protesto eden karikatürlerini sosyal medya üzerinden yayınladılar.

1. "İlk o çizdi!"

2. 

3. Ben Charlie'yim.

4. "Ördekler her zaman silahlardan yüksek uçarlar!" Ördek, Fransız argosunda gazete demektir.

5. 

6. "Kalbim Charlie Hebdo ile.."

7. "Oh hayır, onlar değil.."

8. "Cabu? İlk defa erkencisin.."

9. "Kahrolsun terörizm.."

10. 7 Ocak 2015

11. "Sanki yeterice arkamızdan bakıp , (maaşımızı) kesmekle tehdit eden, espri anlayışından yoksun editörler yetmezmiş gibi"

12. "Dünya o kadar ciddileşti ki, mizah tehlikeli bir iş haline geldi.."

13. "Charlie Hebdo'ya kanlı saldırı.."

14. 

15. "Ben bugün bir çizerim, ben bugün bir gazeteciyim, ben bugün Charlie Hebdo için çiziyorum.."

16. "İlk o çizdi!"

17. "Davranın silahlarınıza yoldaşlar!"

18. "Basın özgürlüğü yoksa, ona özgürlük denmez! "

19. "Düşünce özgürlüğü için can verdiler.."

20. 

21. "Ben Charlie'yim.."

22. 

23. "Düşünce özgürlüğü ölmedi!"

24. 

25. 

26. "Düşünce özgürlüğü ölmeyecek.."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
akatsuki1971

Düşünce özgürlüğünün istediği kişiye, topluma ya da inanca hakaret etme hakkı olduğunu sananlar aslında düşünce özgürlüğüne en büyük ihaneti yapıyorlar. İslam alemi daha " onları nerede görürseniz öldürün" ayet-i kerimesini bile tam olarak anlayamamışken ateşe benzinle gidenler dünyayı kan gölüne çeviriyorlar. Tabi burada kraldan çok kralcılık da ayrı bir komedya sahnesini oluşturuyor. her ne kadar bir insanı haksız yere öldürmek tüm insanlığı öldürmektir diyen dinimin bu en büyük tehditlerinden birine yani bir insanı öldürmeye en son çare olarak baksam da. Eh be kardeşim %99 u müslüman olduğunu iddaa eden bir ülkede Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen. "Sen olmasaydın ben bu alemleri yaratmazdım" diye Peygamberine büyük şeref bahşeden Allah CC. ve onun Habibine küfreden , onu alaya alan aşağılayan yayınları yapanları da savunmak ne oluyor. Yok artık o kadar da dinler arası diyalog olmaz bence.

akatsuki1971

Tamam adamları öldürmesinler ama ölenler de sağlam ayakkabı değiller. öldürmeyi kınamak başka kendi dinine peygamberine sövenleri bağrına basmak başka. böyle yalakalığa, böyle kaş yaparken göz çıkartmaya da gerek yok.

seckin-sahin

Diyecek birşey yok. İnsan kalitemiz, yorumlarda gizli...

enda

Mevlana diyor ki; "islamı yobazlardan koruyun, aksi takdirde dünyayı islamdan koruyun"..

ercan-ozgun

islamı yobazlardan koruyun, aksi taktirde dünyayı "O" islamdan koruyun olması gerekirdi. öyle olmazsa kötü bir tarafa çekmek isteyenler olabilri :)

enk-capital

Bu katliamı gerçekleştirenler, Müslüman olamayacak kadar ahmak! Herkes İslamiyette en adil yöntemin kısas olduğunu bilir. Yani "yapılana misliyle, aynı şekilde karşılık vermek"... Adam öldüren birinin cezası ölümdür, mesela... Ama affetmenin her zaman daha makbul olduğu da belirtilir. Öldürülen bu insanlar sadece çizerdi. Birini mi öldürmüşlerdi ki cezaları ölüm olsun? Onlara yapılanlar ne adalet ne de intikam... Rezil bir infaz sadece... Cihad cihad diye dolaşıyorlar. Cihad sadece silahla mı olur? İlla cihad yapmak istiyorsan sen niye bir şeyler yazıp çizmiyorsun? Niye bilimle uğraşmıyorsun? Peygamberine hakaret edenleri neden nezaketinle, dünyaya kazandırdığın değerlerle susturmuyorsun? Peygamberimiz, kendisine o kadar hakaretler eden, kendisiyle alay eden, kendisini hiç saymayan ve hatta öldürmek isteyen müşriklerle bile sırf barış ortamı sağlansın diye anlaşmaya gitmiş bir insan. Şimdi güya bu insanı korumak adına mı bu katliamlar yapılıyor? Yazık gerçekten!

Görüş Bildir