Karayolları'nda Deprem

-

Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan ile Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanları görevden alındı. Gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan ise, "Karayolları Genel Müdürü izinde. Şu anda görevden alınması gibi bir durum yok" dedi.

Hürriyet'in haberine göre; Karayolları Genel Müdürlüğü'nde deprem yaşandı. 3. köprü, duble yollar gibi büyük projelerde yaklaşık 8 yıldır görev yapan Karayolları'nın üst yönetimi tamamen değişti. Edinilen bilgiye göre, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan'ın yanısıra, iki Genel Müdür Yardımcısı'ndan biri olan Uğur Kenan Adiloğlu görevden alındı. Ayrıca, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde görev yapan 6 daire başkanı da görevlerinden oldu. Gazeteciler konuyu Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan'a sordu. Elvan ise, "Karayolları Genel Müdürü izinde. Şu anda görevden alınması gibi bir durum yok" yanıtını verdi.

Genel müdür hariç atama yapıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki sessiz sedasız gerçekleşen deprem gibi operasyonda, görevden alınanların yerlerine de, Genel Müdür hariç atamalar yapıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne halen genel müdür yardımcısı olan Adnan Köklükaya vekaleten bakıyor. Köklükaya, Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevine, mevcut Ulaştırma Bakanı Lütfu Elvan döneminde atanmıştı.

Ankara-Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı, Genel Müdür Yardımcısı oldu

Buna göre, Genel Müdür Yardımcılığı'na Ankara'nın Altındağ ilçe Belediyesi'nden, eski bir karayolu yetkilisi olan Belediye Başkan Yardımcısı Gökalp Yılmaz atandı.

10 Daire Başkanı'ndan 6'sı değişti

Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki görevden almalar, daire başkanlıklarına kadar taşındı. 10 daire başkanından 6'sı değişti. Görevden alınan 6 Daire başkanları şöyle:

İşletmeler Daire Başkanı Enver İzkurt; Yapım İşleri Daire Başkanı Hüsamettin Kırcı, AR-GE Daire Başkanı Ahmet Gürkan Güngör, Taşınmazlar Daire Başkanı Mustafa Görgün, Etüt proje Daire Başkanı İsmail Çağlar ve Program İzleme Daire Başkanı Kamuran Yazıcı.

Daire Başkanı atamaları yapıldı

Görevden alınan daire başkanlarının yerine jet hızıyla atamalar da yapıldı. Ataması dün itibarıyla yapılan Daire Başkanları ise şöyle; İşletmeler Daire Başkanlığı Emin Ener, AR-GE daire Başkanlığı Birol Demir, Etüd-Proje Daire Başkanı Kürşad Koç.

Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraDepremdeprem
Görüş Bildir