Kadına Yönelik Şiddete Bir Kurban Daha: Türkan Sarıkaya Yaşama 7 Gün Tutunabildi...

 > 
124PAYLAŞIM

Adana'da geçtiğimiz pazar günü kendisine platonik aşk duyduğu iddia edilen 28 yaşındaki Bünyamin F. tarafından öldüresiye dövülen 25 yaşındaki Türkan Sarıkaya, komada geçirdiği 7 günün ardından hayata veda etti.

Türkan Sarıkaya, geçtiğimiz 8 Şubat günü yaklaşık 5 yıldır tanıdığı Bünyamin F. tarafından darp edildi. 

Bünyamin F.’nin kardeşi Utku F. ve onun arkadaşı Alican D. tarafından baygın halde 22 yaşındaki kuzeni Seren Gün’ün evine bırakılan Sarıkaya, daha sonra yakınları tarafından Adana Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen genç kız, buradan da özel bir hastaneye sevk edildi. Yoğun bakıma alınan Sarıkaya, komada geçirdiği 7 günün ardından dün akşam hayatını kaybetti.

'Başbakan da duysun, Cumhurbaşkanı da duysun, milletvekilleri de duysun: Bu soytarılar gezmemeli, yaşamamalı bu memlekette'

Adaletin yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan acılı baba Haydar Sarıkaya, "Bunu Türkiye, dünya duysun; böyle bir namussuzluk olamaz. Gereken neyse yapılsın, benim de yüreğim soğusun. Benim yüreğim soğumazsa, karşı taraf da bilsin bu böyle bitmeyecek. Bir baba olarak herkes kendini benim yerime koysun. Ben bugüne kadar sustum ama bundan sonra susmayacağım. Hepinizin vicdanı var. Bunu Başbakan da duysun, Cumhurbaşkanı da duysun, milletvekilleri de duysun; eğer hepsinin evladı varsa, yüreği sızlıyorsa bu soytarılara bir son versin. Bu soytarılar gezmemeli, yaşamamalı bu memlekette artık" diye konuştu.

Koruyamadığımız Her Kadının Ardından Ağlamaktan Yorulduk: Artık Yeter! - onedio.com
Koruyamadığımız Her Kadının Ardından Ağlamaktan Yorulduk: Artık Yeter! - onedio.com

3 kişi tutuklandı

Türkan Sarıkaya'ı dövdüğü iddia edilen Bünyamin F. ile kardeşi Utku F. ve onun arkadaşı Alican D., olayın ardından gözaltına alınmıştı. 

Adliyeye sevk edilen 3 kişi daha önce nöbetçi mahkeme tarafından "adam öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Bu ölümün ardından suçlama ya da suçlamalar arasına cinayet de eklenecek.

Tabutunu kadınlar omuzladı

Türkan Sarıkaya'nın cenazesi kadınların omuzlarında taşındı. Sarıkaya'nın cenazesi, kadınların gözyaşları arasında toprağa verildi.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir