İztuzu’nda ‘Bağırtı Çağırtı’ Zaferi

 > 
16PAYLAŞIM
İztuzu’nda ‘Bağırtı Çağırtı’ Zaferi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdrsi Güllüce, Muğla’nın Dalyan Belediyesi’ne bağlı İztuzu plajında yapılmak istenen ve kamuoyunda büyük tepkiye neden olan caretta caretta hastanesinden vazgeçildiğini açıkladı. Ancak basın toplantına karardan çok Bakanın açıklamaları damga vurdu.

İztuzu özel çevre koruma bölgesi olduğu için buradaki bir yapılaşmanın ekosistemi olumsuz etkileyeceğini savunanalar hastanenin yapımına karşı çıkıyordu.

‘Bağırtı çağırtı vardı’

Bu eleştirileri yorumlayan Güllüce, “Denizkaplumbağalarıyla ilgili bir hayli bağırtı çağırtı vardı. Anlamakta zorlandım. Ben önce ‘Ne oluyor?’ dedim, yürüyüşler falan oldu” dedi.

Kendilerine ‘Çevre Bakanlığı hayvan katliamı yapıyor’ eleştirilerinin yöneltildiğini belirtn Güllüce, “Yanlış bir anlama var ya da biz yanlış yapıyoruz bilemiyorum. Bu projeyi iptal ettik. Eylem yapan arkadaşlarla iletişim kuramadım, onlara selamlarımı yolluyorum” diye konuştu.

‘Vatandaşa rağmen olmaz’

İdris Güllüce İztuzu’nda bir caretta caretta hastanesi yapmak istemelerinin nedenini de var olan diğer hastanenin kötü koşullarına bağladı. Bakan, şu ifadeleri kullandı: “Üniversiteyle bakanlık orada doğru dürüst hastane yapalım diye yola çıktı. ‘Başka yerde değil de niye orada?’ diyeceksiniz. Çünkü başka yere gitmesi için yarım saatlik yol alınacaktı. Bunu temin için bina yapılacaktı. Vatandaşa rağmen yapacak halimiz yok, madem ki istenmiyor biz projeyi iptal ettik, öyle bir hastane yapmayacağız. Çevreci arkadaşların rahatsız olmasına gerek yok, mevcut haliyle kalacak.”

Diken

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir